Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valentýnka 02

2. 9. 2017

valen420.jpgKočka, nar. 2016, kastrovaná
Umístění:
depozitum Mikulčice

Dozvěděli jsme se, že v Moravské Nové Vsi má paní na bytě kočkou, kterou jí tam nechali mladí a ona ji nechce a pokud si ji někdo nevezme, tak ji někam vypustí. Kočka jim přitom už čtyřikrát vypadla z okna v prvním patře! Jednou dokonce ani nemohla chodit, ale pak to podle nich nějak "rozdýchala". Klasický případ, když si někdo pořídí atraktivní kotě a po krátké době se z něj stane přítěž. kočičku jsme od paní vzali k nám.
Valentýnka k nám přišla úplně zlomená, vystresovaná a vyděšená. Čtyři dny nejedla a na všechny jen syčela a útočila. Pak nám ale dala šanci a když pochopila, že se není čeho bát, konečně si sama přišla pro pohlazení. Naráz se z ní stal absolutně největší mazel, neustále vyhledává společnost a lidi naprosto miluje. Nejraději spí v posteli přímo u hlavy, ráda se nechává nosit a chce ležet jen na klíně. Většinu dne spíš odpočívá, sem tam něco prozkoumá a zkontroluje, než si jde znovu lehnout a mazlit se.
Avšak všimli jsme si, že má Valentýnka velmi zrychlený dech i v době, kdy je v klidu a spí. Na veterině jsme udělali sono a
výsledky byly hraniční pro HCM, jelikož má už klinické příznaky, dostává léky na srdíčko a bude je muset brát celý život. Po pár dnech na lécích se jí ulevilo, je víc akční a mnohem lépe se jí dýchá.
Má Valentýnka šanci najít si nový domov? Vzal by si někdo kočičku s léky? Může žít i v bytě jako jedináček, ale miluje společnost, tudíž nechce být většinu dne sama. U nás si už pomalu zvyká i na ostatní kočky a velmi si oblíbila koťátka, o které se stará a umývá je, určitě si zvykne i na kočičí kamarádku.

Další fotky zde.

Valentýnka je adoptována na dálku - její adoptivní rodinou je Kristýna Kubínová a kocourek Fufík. Děkujeme!

Podmínky osvojení najdete zde.

Začínáte s kočkami? Přečtěte si Návod na kočku.

Na tom, čím krmíte, závisí zdraví vaší kočky!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsi nádherná,

(Renata Žaludová, 3. 9. 2017 0:16)

Valentýnko, podobáš se až na barvu mé první kočičce! Kdybych neměla ty své tři kočky, hned bych si tě vzala! Ale hlavně Frank by Tě nechtěl! A jestlipak pěkně papáš ty léky, nebo to bez boje nejde?