Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coop

24. 3. 2017

coop350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 2014
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Coop je kocourek, který se vloni koncem roku pohyboval hladový u obchodu v Ratíškovicích (Jednota COOP), prodavačky ho krmily, ale začalo mrznout a také si všimly, že kocourek má nějaké zranění na čumáčku a tak nám zavolaly. Coop se velmi bál druhých koček a také bylo vidět, že čumáček má citlivý a bolí ho. Prodělal léčbu antibiotiky, kortikoidy, zkoušeli jsme dračí krev, chvílemi se zdálo, že se čumáček lepší, ale pak se vše zase zhoršilo a tak jsme dnes 23.2.2017 vzali Coopa na veterinární kliniku do Uherského Hradiště, kam jsme měli cestu s Faustýnkou.
coop250.jpgByla stanovena diagnáza - jedná se o rakovinu a podobně jako rakovina uší, vzniká u světlých koček ze sluníčka, pokud kočka žije trvale venku. Protože je Coop hodný kocourek a velký mazlík, rozhodli jsme se pro operaci, i když po ní Coop fešák asi nebude. Operace je naplánována na 27.2.2017. Přestože by se Coop neměl moc zdržovat na sluníčku, hledáme mu domov v domku se zahrádkou - je u nás v zavřeném prostoru nešťastný, určitě žil před tím než se k nám dostal venku a nezapomněl na to :-)

 


co350.jpg1.3.2017
Coop je po operaci!
Před chvíli jsem dorazili z veterinární kliniky v Uherském Hradišti, kde Coopovi odstranili část čenichu, kde měl nádor. Kocourek je spokojený a v dobré náladě :-) za týden půjde na vytažení stehů a pak bychom rádi, kdyby mohl do nového domova. Potřebuje lásku a hodně mazleníčka, je to hodný kocour, oddaný jako pejsek, není dominantní a s jednou nebo dvěma kočičkami se určitě dobře snese. Jaká je prognóza - neví se, kočky, které mívají tento typ rakoviny v uších, po jejich odstranění žijí spokojeně další roky ... Ale i kdyby tomu tak nebylo, Coop je tady, žije a potřebuje své DOMA. Zavolat můžete na 725 859 450.
24.3.2017 Coop odjel do nového domova, do Javorníku, do domku, ke dvěma kočkám.

6.3.2017
Coop je naprosto vyjímečný kocour!
Strašně moc se mu nelíbí uvnitř a moc rád by ven a tak ho Lucka zkusila vzít na procházku. Coop neměl s vodítkem nejmenší problém, chodil jako pejsek a moc si to užíval, všechno očichával a pozoroval, dokonce se mu líbí i sledování provozu na silnici :-)
Horší je, že mu moc nechutná a tak jsme ho dnes pro jistotu vzali na kontrolu - jak jinak než na vodítku, pro Coopa opravdu není přepravka potřeba, je úžasný.
Dostal antibiotika a tak doufáme, že brzy začne zase baštit. Podívejte se na fotky v albu
zde.

Další fotky zde.

Coop byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla  MUDr. Daniela Vitoušková s Davídkem a kočičky Jonáška, Bertík, Dan a Aminka. Děkujeme!


Zprávy z nového domova:

26.3.2017
Hezkou neděli přeji,
Mikin (dostal jméno po králi popu Michaleovi J. - kvůli tomu nosíku) je v pohodě, buď sedí na parapetu a kouká na ulici, nebo nám pomáhá (třeba mě s vařením). Klára už si skoro zvykla, jen se nenechá očichávat moc dlouho, ale už jí nehrají nervy. Hugo se drží v uctivé vzdálenosti, ten se ještě bojí. Hugo je bojácný, ale to chce jen čas.Tabletky bereme statečně, i gel na čumáček.
Oblíbil si dceru Kačenku.
Měla jsem strach, že se bude těžko smiřovat se změnou, ale mám pocit, že se zabydlel skoro hned. My jsme taky rádi, že jsme mohli udělat radost aspoň jemu.

coop-350.jpg28.3.2017
Čumáček je hezký, nechci to zakřiknout, ale vypadá opravdu dobře. Dneska se seznamoval s kocourem Hugem ... Jde to čím dál líp. Ven se moc necpe, zatím mu stačí pelíšek na okně, tam je často a pozoruje dění na ulici.

 

Další fotky zde.

 

 

2.6.2017
Coop dostal jméno Miki. Je to pravý gentleman.  Otevírá Kláře dveře, aby mohla naše dáma ven. Ta potom litá po všech čertech a Miki na ni trpělivě čeká a vyhlíží ji. Mezitím omrkne kočičí kino (rybičky v jezírku), lehne si pod kapradinu a podřimuje. A když se Klaruš vrátí, tak se očichají, jako kdo kde byl a tak ... a pak jdou spokojeně k miskám a jistotám domů.

Doufám, že je u nás šťastný ..., je to takový miláček  Pořád mu říkám, jak má krásné velké oči, a dlouhé tlapky a hebký kožíšek. A on se na mě dívá a říká si: "No jo, vždyť jasně že mám." :-)
Osud zařídil, že k nám přišel Miki a v podstatě mi nahradil ztrátu kocoura Huga. Zaplnil to místo ..

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hodně štestíčka

(DANIELA SE SVOU MAXIKOČKOPARTOU, 26. 3. 2017 4:47)

A dlouhý,krásný život u hodných lidiček,Coopíku,držíme Ti pěstičky!