Jdi na obsah Jdi na menu
 


Justýnka 02

25. 2. 2017

justynka350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Mikulčice

Justýnka je kočička, kterou nalezla paní při venčení psa, v lese za Kyjovem, v příkopě. Další koťátka v okolí nebyla, Justýnka skončila v našem depozitu, je hravá, mazlivá. 25.2.2017 byla Justýnka umístěna do Brna, do domku, k pejskovi.

Další fotky zde.

Justýnka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Zuzana a Petr s kocourkem Sisilkem a kočičkami Čírinkou, Sněhurkou a Blackie. Děkujeme!

Zprávy z nového domova:

28.2.2017
Dobrý den,
chtěli bychom Vás informovat, jak se Justýnce daří v novém domově.
Justýnku jsme si z Mikulčic dovezli v sobotu po obědě. Ubytovali jsme ji u syna v podkrovním pokoji, kde má klid od největšího ruchu domácnosti. Justýnka důstojně vystoupila z přepravky a po zběžné obhlídce pokoje zamířila do hlubokého nedostupného výklenku, kde si ustlala na molitanových matracích a odmítala vylézt. V neděli večer jsem se tedy po břiše nasoukala do výklenku za ní. Na to Justýnka zjevně čekala, na pohlazení hned zareagovala, začala se mazlit a vylezla z výklenku ven. Dala si kuřátko a bylo velké mazlení. Noc pak trávila částečně u syna v posteli a částečně prováděním obvyklých kočičích lumpáren :-)
Je veliký mazel, ráda sedává na okně a sleduje dění na ulici. Zatím je hodně ostražitá, pejska se ještě bojí, ale jejich krátká setkání nevypadala rozhodně nijak dramaticky, tak věříme, že se to časem poddá.
Brzy zase pošleme další zprávy
Eva

22.3.2017
Dobrý den,
Justýnka si u nás zvykla dobře, bydlí pořád u syna v podkrovním pokoji, odkud pořádá průzkumné a loupeživé výpravy po domě. Dětem pomáhá s domácími úkoly a v noci je na střídačku hlídá v postelích. Mně zase pomáhá s ručními pracemi a kytkám v květináčích kypří hlínu, aby dobře rostly :-)
Občas vypukne panika, že se Justýnka ztratila. Lezeme po čtyřech, hledáme ji pod postelí, zatímco Justýnka leží malebně rozložena na hromádce svetrů ve skříni a se zájmem nás sleduje pootevřenými dveřmi. Dolů do obýváku  zatím moc nechodí, asi ho považuje za psí teritorium. S pejskem ale žádný zásadní problém nemá. Když mám Justýnku na klíně, nechá se od pejskové očichávat a šťouchat čumákem do zadku, ale když se potkají na schodech, tak před ní Justýnka uteče.  No a mazel je veliký, tak si to všichni užíváme. Doufáme, že je Justýnka s námi spokojená, my tedy rozhodně jsme :-)
S pozdravem
Eva

just.jpg8.6.2017
Dobrý den, po čase zase posíláme zprávu o Justýnce.
Justýnka už si u nás zvykla dokonale. Umí být velký mazel i pěkná divoška. Velmi vynalézavá a cílevědomá je co se týká získávání potravy. Hlady rozhodně netrpí, granule má v misce celý den a večer dostává kapsičku a samozřejmě občas nějakou mlsku. Občas ale usoudí, že by to chtělo něco na přilepšenou, a tak se v nestřežené chvíli zmocní třeba balení psích pamlsků, které si odnese do bezpečí  podkroví, a my pak nacházíme jen rozervané prázdné pytlíky:) K našemu překvapení nepohrdne ani kedlubnou nebo vařenou brokolicí. Její apetýt má pozitivní vliv na pejskovou, která se doposud vrtala v granulích, ale teď už ví, že kdo zaváhá... Justýnka se dlouho bála chodit ven, občas jsme ji vylákali na nějakou dobrotu, hned se ale vrátila zpátky domů. Pak se to ale zlomilo a Justýnka je venku moc ráda. Buďto jen leží v trávě a zdobí  nebo leze na stromy a sleduje, co se kde šustne. Bohužel už má na svědomí i jednoho ptáčka:(
V příloze zasíláme pár fotografií.
S pozdravem Eva

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář