Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květuška

4. 10. 2017

kvetuska-270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2013
Umístění:
depozitum Hodonín II.


Květuška je nádherná, temně černá kočička orientálního vzhledu. Jak se k nám dostala si přečtěte níže. Je to taková malá treperenda. Když chce, mazlí se jak o život, div vám čumáčkem zuby nevyrazí, když chce, tak ji nemáte šanci chytit a hraje s vámi na honěnou.  V novém domově bude z počátku potřebovat vaši trpělivost a bylo by dobré, aby měla kočičího kamaráda.
8.5.2017 -  Květuška je v útulku 4 (!) roky  a nový domov bychom jí moc přáli. 4.10.2017 Květuška našla domov v Dolních Kounicích, v bytě, kde na ni čeká kocourek.

Květuška byla po celou dobu pobytu u nás adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byli Jana, Roman a kočička Apolenka . Děkujeme!

Děkujeme paní Janě Bartuškové, která nám přispěla částkou 1000,-Kč na léčbu Květušky, dále paní Janě Trňákové, Radce Kopřivové, Daniele Vitouškové a Kočce v Nouzi. Děkujeme!

Fotky Květušky najdete zde.  Její album na FB zde.


Příběh Květušky:

 

8.5.2013
Asi v 18hodin, zavolala servírka z místní hospody u Šviháka, že se už třetí den po hospodě pohybuje kočka, která se nedá chytit a že teď jim vlezla do kvet200.jpgvzduchotechniky, jestli můžeme pomoci. Tak jsme tedy vyjeli. Malá černá kočička s velmi zahnisanýma očima na nás vykukovala pod lavicí, kde vedla vzduchotechnika. Jak jsme ji chtěli vytáhnout, tak strachy zalezla až dozadu. Ucpali jsme jeden průduch, aby se nemohla dostat dál a podařilo se nám ji smetákem přitáhnout k sobě. To co jsme uviděli, bylo šíleně nemocné, vychrtlé – doslova kost a kůže - a vyčerpané kotě, které muselo dlouho živořit na ulici. Co nás ale dostalo, bylo její předení, když ji Lucka držela v ruce. Je to přítulná kočka, která nemá víc jak 5 měsíců a už na světě zažila tolik utrpení. Srst má úplně vyrudlou od slunka, tak je jasné, že venku byla už dlouho.
Květuška vypila půl misky vody a snědla misku masa, nechala si vypláchnout a ošetřit oči a pořád u toho předla, dnes se mazlila a mazlila a mazlila...

14.5.2013 
Květuška za týden přibrala z 1 kg na 1,5 kg. Léky krásně zabírají. Oči má čisté, jen třetí víčko trochu zatahlé. Je bez rýmy a už ani nekašle. Začala se umývat.
25.5.2013
Květuška se konečně dostala z karantény. Zatím co já měla obavy, že bude vyděšená z velkého prostoru a z koček kolem, že ji budu muset utěšovat, ona se během chvilky rozkoukala, začala si hrát, kočky vítala s nadšením, hned použila záchodek, jedla, lítala sem a tam. Bylo vidět, jak je šťastná. Jen mě se začala bát!!! :-D Utíká přede mnou. Určitě si v novém domově zvykne jakmile zjistí, že ji nic nehrozí. 


V polovině září jsme dostali email:
Dobrý večer,
už 15 let u nás žije 16 letý kocour Jonáš - je velice vitální. Nedávno ztratil kamarádku, 15 letou kočičku Lumpajdu, která s ním vyrůstala od kotěte (chronické selhávání ledvin).
Jonda je bez kamarádky čím dál fixovanější na nás - potřeboval by společnost i během dne, kdy jsme v práci (v domácnosti žijeme dva dospělí bez dětí - to je už samostatné). Kotě, myslím, by bylo na staříka náročné. Líbila se mi na Vašich stránkách pětiletá Květuška. Myslíte, že by byla vhodná do bytu k postaršímu kocourkovi?  Žijeme v bytě ve druhém patře s prostorným balkonem. Měla bych o Květušku zájem - prosím, napište mi o ni víc, nebo jak mám dál postupovat.
S přáním pěkných dní Iva

A tak Květuška 4. října po více jak 4 letech v útulku odjela do svého nového domova. nebude to pro ni lehké, ale držíme jí palce!

Zprávy z nového domova:

5.10.2017
Dobrý den,
my jsme se v pohodě vyspali i s kocourem - ten dělá že nic.
Květuška ani nemňoukla a chuděrka nevystrčila zpoza sedačky ani fousek. Samozřejmě se ani nešla napít, ani udělat potřebu (jestli nějakou vůbec měla) do budky. Jednou jsem večer zahlédla kocoura, jak se s naježeným ocasem opatrně plíží k jejímu domečku, ale pak se otočil a odkráčel. Ráno jsme odcházeli z domu a Květuška byla stále zaparkovaná za sedačkou. Běhen večera i ráno jsme se šli na ni kouknout a promluvit na ni, aby si zvykala. Jak je tam tak potichu, tak mám podezření, že v tichosti kuje nějaké pikle - to jak jste říkali, že bude mňoukat a jaká je to všetečka. Zatím bych to zrekapitulovala tak, že se nic od té doby, co jste ji vypustila v obýváku a ona se schovala za sedačku, nic nedělo. Tak uvidíme. Večer dám zase vědět, jestli nějak pokročila se seznamováním se s prostředím, popř. s kocourem, když na to měli prostor a čas.
Pěkný den Iva

5.10.2017, večer
Po návratu z práce jsem zažila chvíli, kdy mě začalo mrazit. Květuška za sedačkou nebyla a nebyla po zběžném prohledání bytu nikde.
... Tak jsem si vzala baterku a prohledávala jsem znovu i ty nejnemožnější škvíry. A našla - pod vanou, kde jsem ji prvně neviděla, protože je tam tma a ona je černá. Byla schovaná za sifonem a koukal jí jen kousek hřbetu. Abych jí odčinila to nepohodlí a stres, tak jsem otevřela tu nejvoňavější konzervičku a dala jsem ji porci pod vanu. Uvidíme jestli odolá. Jinak si myslím, že je to pozitivní krůček dopředu, že opustila svoje původní útočiště a vydala se na průzkum. Na záchodě nebyla a z její misky s granulkami ujedl nejspíš kocour.

Budu dál podávat zprávy. Mějte se pěkně, Iva

6.10.2017
Pěkné ráno,
tak další krůček dopředu - ráno jsem vytáhla misku zpod vany a byla vylízaná (tentokrát nepodezírám kocoura, zas takový frajer není, aby si za ní vlezl pod vanu a vylízal jí misku - chodí do koupelny jen očumovat a očichávat, protože cítí, že tam Květuška je).
Jen Květuška sedí pořád za sifonem. Dala jsem jí tam další plnou misku, snad ji to trochu přesvědčí, že jí nechce nikdo nic zlého udělat. A taky jí po tom jídle začne asi tlačit bříško, tak uvidíme, jestli navštíví některou toaletu. Blbé je, že je dnes přítel celý den doma, tak to se asi Květuška nebude moc osmělovat.

7.10.2017
Dobrý den Lucie,
včera jsem dělala hovězí, tak dostala svou porcičku i Květuška. Dala jsem jí to pod vanu a běhen asi tří hodin, kdy jsme byli mimo byt, tak to zblajzla. Jenže dneska ráno jsem chtěla prát a nechtěla jsem, aby Květušce u ucha vrčela pračka a drnčela nad ní odteklá voda, tak říkám, holka nedí se nic dělat, tady nemůžeš zůstat. Musela jsem ji trochu vyšťárat smetáčkem, protože jsem na ni nedosáhla. Jak vyběhla, tak jsme konečně viděli, jak je krásná. Teď se zabydlela v předsíni pod takovým otevřeným botníkem, ale aspoň na ni vidíme a můžeme s ní prohodit občas pár slov. A je to opravdu veverka a šikovná. Když si v té předsíni hledala úkryt, vyskočila přes stolek věšákové stěny až na polici, kde jsou čepice a nic neshodila. Pod tou vanou jsem měla strach, že se jí tam zalíbí a zůstane tam na věky.
Pěkný víkend Iva

9.10.2017
Dobrý den Lucko,
máme teď doma zvláštní režim. Důsledně zavíráme záchod, koupelnu, komoru a dětský pokoj. Tam všude, jsou úkryty, kde by byla Květuška nekontrolovatelná. Takže nevrátila se, protože nemohla. Trochu to komplikuje ten náš syčák kocour Jonáš. Včera ráno v 5 hod. se Květuška vydala na obchůzku z obýváku směrem ke kuchyni. Ten jak to zjistil, tak ho to zvedlo z postele a šel na ni zasyčet. Nebyla jsem doma - to už jsem byla na cestě do práce - volal mi to přítel a vypadá to, že si na ni troufne (kocour), jen když nejsem doma. Přede mnou to ještě neudělal. Domluvila jsem mu, syčákovi.
Jinak další krůček - chodí na svůj záchůdek, zatím jen čurat.
S tím jídlem je to složitější. V sobotu tu trošku kapsičky, co jsem jí dala, nesnědla. Chtěla jsem ji zase nalákat na syrové maso, tak jsem jí včera večer dala drůbeží játra - kocour je miluje - ani se jich nedotkla (Lumpajda je taky nemusela). Tak půjdu koupit hovězí.
Ale je to krásná kočička. Snad jí ta adaptace nebude dlouho trvat, protože mi je  líto, jak je vystrašená a nemá proč.
Mějte se pěkně a hodně zdaru při práci s kočičkami.
Iva

Kočky SOS:
Dobrý den Ivo,
že Jonáš syčí je v pořádku. Musíte ho spíš rozmazlovat a ujišťovat, že i když je tam Květuška, že on je stále Váš nejmilovanější. :)  Květuška, až se orazí, si to s ním vyřídí. :D
Ona má ráda i vepřové syrové, vždycky byla první na lince, div jsem jí fousky nepokrájela. Pořád tam tancovala. No všetečka všetečná.
Mně je jí taky líto, ale myslím, že tohle vše za to stojí. Ona bude vděčná za paničku, kterou bude mít téměř jen pro sebe. Už se těším, že mi napíšete, jak za Vámi s nadšením běží, div Vám zuby nevyrazí. Na to bacha. :D
Tak hezké odpoledne, Jonáškovi pohlazení a Květušce asi zatím jen pozdrav 
Lucka

16.10.2017
Dobrý den Lucko,
nepsala jsem, protože se neudála žádná zásadní změna.
Květuška je partyzánka, pořád se skrývá. Je ale vidět, že když nejsme doma, tak vylízá, jenže jak to vypadá, jí prohání syčák Jonáš - úkryt za ledničkou jsme si mysleli, že jsme zatarasili dobře, ale přesto měla důvod tu překážku překonat a vlézt tam znovu. V noci nebo spíš nad ránem ožívá a opouští úkryt v boudičce - dnes jsem ji přistihla v ložnici na okně asi na 10 cm2 na parapetu, kde jsou jinak kvítka, jak se natahuje a snaží se asi 3 mm škvírou protáhnout ven (máme otevřenou mikroventilaci). Taky slyšíváme toho našeho syčáka, který si asi chrání svoji paničku. Jinak už rozvázala, ale spíš jak jste říkaly, že bude ze začátku naříkat steskem - tak to si myslím, že je teď ono. Zas na druhé straně se tím pádem asi dostala z toho největšího stresu a už nemá strach o sobě dát hlasitě vědět.
Jinak pěkně jí, chodí na kadibudku na malou i velkou. Což si myslím, že je taky pokrok.
Asi potřebuje daleko víc času na to, aby si zvykla, že je jinde.
Pěkný den Iva

17.10.2017
Dobrý den Lucko,
včera jsme si nejspíš potvrdili teorii o tom, že ji kocour prohání a ona se před ním chce schovat. Odpoledne, jak přijdu domů, hned ji jdu zkontrolovat, jestli je v boudičce a je vyjezená miska. Kvěťule v boudičce nebyla a nebyla nikde v nám známých, jí dostupných úkrytech. Už to vypadalo, že se vypařila klíčovou dírkou. Málem jsem měla z toho infarkt, až pak si říkám, co máme kde za skříň nebo skříňku s dírou vzadu, no a je to kuchyňská skříňka pod dřezem, která má otvor na odpad zabudovaný do zdi. Když jsem skříňku otevřela, seděla tam na rohlících - byly celé slisované, tak tam musela být dlouho, chuděra. Ta díra je opravdu malá (už je zadělaná a zmenšená tak, že se tam opravdu neprotáhne), muselo jí dát práci se tam protáhnout a tak si myslím, že to není nic jiného, co ji nutí si hledat stále nové úkryty, než syčák kocour.
Jonáškovi teda jsem zase musela domluvit. Snad ho to časem přestane bavit a Kvěťule se časem nechá od nás přemluvit a bude nám víc věřit.
Mějte se pěkně, Iva

19.10.2017
Dneska už nebyla za ledničkou, teda v nějaké své speciální skrýši, ale seděla pěkně v domečku. Akorát na mě trochu syčí, když jí tam dám jídlo, ona truhlík vyběhne za sedačku a já se jí snažím pohladit.  Měla jste pravdu, je to jedinečná kočička, ale času dost.
Mějte se pěkně a co nejvíc štěstí a pohody v  tom, co děláte i v osobním životě, přeje Iva   a ozvu se co nejdřív, určitě s výbornou zprávou.
PS: Teď jsem strčila ruku do domečku, že tu šišku pohladím, a světe div se, neutekla. Sice trochu sykla, ale NEUTEKLA :-) a mohla jsem si na ni sáhnout.
Iva

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DOMOV...

(Jitka, 30. 1. 2017 12:57)


DOMOV...jedno slovo, jen jedno. Jeden ČLOVĚK pro Květušku. KDO bude tal dobrý, a nabídne svůj domov Květušce..?

Re: DOMOV...

(vk, 30. 1. 2017 23:02)

Víte, dívám se na Květušku skoro každý den, proto také ještě dnes reaguji... věřím, tak jako Vy, snad to Květušce přece jen jednou vyjde...

Dámy,jste kouzelnice!!!!

(Daniela, 20. 2. 2014 18:24)

To, co jste vypiplaly z uzlíku hrůzy a děsu je doslova zázrak!Obrovský dík patří jen vám a přeji Květušce,aby se brzičko dostala k hodným lidem,budou na ni určitě pyšní!Daniela

Krásná květinka

(Iveta & spol., 7. 11. 2013 16:09)

Klobouk dolů, z Květušky jste vypěstovaly překrásnou kytku :-) Je to nádherná kočičí dáma :-)Komu bude za kamarádku, ten se bude mít!!