Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mareček 02 a Kryštof 08

10. 4. 2017

marecek350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Mareček je jedním s pěti koťat nalezených v Lednici, v parku u školy. Pět koťátek (Mareček, Mireček, Bohoušek, Kryštof a Nelinka) se drželo spolu a krčilo v křoví - někdo sem odložil celý vrh koťat své kočky. Mareček je hravý a veselý kocourek a dokonce se umí i usmívat :-) Nevhodný jako jedináček. 26.11.2016 byl Mareček umístěn do Jedovnice, do domku, ke dvěma kočkám a psům. Domov našel na VII.umísťovací výstavě opuštěných koček v Brně.

Další fotky zde.

Mareček byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla L. a kočky Ája, Bodinka a Lála s psí kámoškou. Děkujeme!
krystof350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Kryštof je jedním s pěti koťat nalezených v Lednici, v parku u školy. Pět koťátek (Mareček, Mireček, Bohoušek, Kryštof a Nelinka) se drželo spolu a krčilo v křoví - někdo sem odložil celý vrh koťat své kočky. Milý, hravý a v novém domově potřebuje kamaráda. Nevhodný jako jedináček. 10.4.2017 byl Kryštof umístěn do Jedovnice, do domku, k Marečkovi, dvěma kočkám a psům.

Další fotky zde.

Kryštof byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Malotová Jana, Tomáš a kočička Micka. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:
 

marecek.jpg29.11.2016
Dobrý den,
Mareček se má dobře, je to úžasný kocourek, hned se u nás rozkoukal. S kočkama je kamarád a psů se vůbec nebojí. Zatím, než si na něho zvyknou psi, bydlí u dětí v pokoji. Postupně ho s nima seznamujem, ale nechceme nic uspěchat. Když jsou psi na zahradě, pouštím Marečka, aby si mohl prošmejdit celý dům, strašně ho to baví. Fotky pošlu  příště a doufám, že už budou se všema zvířecíma kamarádama.
S pozdravem J.


6.12.2016
Dobrý den,
posílám jen krátké info. Mareček je dnes poprvé celý den volně puštěný. Je po bitvě a všichni zvířecí bojovníci složili zbraně. Máme obrovskou radost, že jsme to zvládli tak brzo.
Musím vám napsat jak to všechno probíhalo,ale bude to denší vyprávění, tak se do toho pustím hned, jak bude trošku víc času.
Mějte se pěkně Jarka

12.12.2016
Ahoj,hlásím se z nového domova.
Moji noví páníčci mi dali jméno Felix. Nevím teda, co se jim na Marečkovi nelíbilo, ale radost jim kazit nebudu.
Vyhlídli si mě před čtrnácti dny na kočičí výstavě v Brně. Pořád tam postávali a radili se, až se nakonec dohodli, že si mě odvezou domů. V autě jsem si je prohlížel co jsou zač a usoudil, že se jich nemusím bát. Člověčí mrňata furt strkali prsty do přepravky a hladili mě, to se mě moc líbilo. Doma mě donesli do pokoje, kde ty mrňata bydlí a pustili mě ven. Chvíli jsem se rozkoukával a pak jsem se šel radši se všema pomazlit. Všichni mě drbali za uchem a na zádech a na břichu.... Večer jsem si zalezl k těm mrňatům do postele (div že se o mně neporvali) a spokojeně jsem tam zůstal až do rána. Druhý den přišla panička a prý že se budu seznamovat.

m300.jpegJako první přišel Béďa. Jak mě uviděl, šel mně očuchat. Trochu jsem se ho bál. Nedivte se, je to ostřílený kocour, který už ledaco zažil. A prý je taky z útulku. Lehl jsem si a ani nedutal. Očuchal mě ze všech stran a šel si po svých. Zjistil jsem, že mě udělat nic nechce tak jsem se ho bát přestal. Vycházíme spolu dobře, je to kamarád.
Pak přišel Čip. Je stejně starej jak já a taky je hrozně drzej. Bydlí o patro výš u rodičů a pořád chodí šmejdit dolů. Hned mě začal otravovat a utočit. Myslel si asi, že mě bude rozkazovat, já jsem se ale nedal. Párkrát jsem ho solidně odpálkoval. Když zjistil, že nevyhraje, vzdal to a už neotravuje, spíš se mě trochu bojí.
Další je Elly (britka), ta mě fakt pobavila. Zrovna něco zkoumám u sedačky, když prochází kolem. Vůbec o mě nevěděla, tak jsem se vydal za ní. Jak mě uviděla, vytřeštila oči a skočila 1,5 m dozadu, div neprobourala zeď! Otočila se a odkráčela pryč, jak kdyby se nic nestalo. Pak jsem ji dva dny neviděl. Asi se urazila DÁMA. Stejně jí to nedalo a už se chodí na mě dívat. Vždycky si někam kus ode mne sedne a sleduje. Fakt se bavím.
Pak tu máme Perry. To je kříženec netopýra buh ví s čím. S tou jsem byl hned kámoš, asi proto, že je taky z útulku.
A to nejlepší nakonec Bárt (německý boxer). Panička mě měla na klíně, když přišel na vodítku s pánečkem. Příšerně me poprskal a začal kňučet a skákat kolem mě, jak blázen. Panička řekla, že to takhle nepůjde a Bárta odvedli. Druhý den mě zavřela do přepravky, postavila na sedačku a zavolala toho blázna. Ten přilítl, narazil do dvířek tak, že je málem zlomil a začal zas skákat okolo. To jsem už ho měl plný zuby, tak jsem začal na něho vrčet, tak mě panička radši odnesla. Další den vymyslela, že zavře pro změnu toho cvoka.To se mně líbilo. Chodil jsem si kolem něho, provokoval a věděl, že na mě nemůže.Takhle to panička střídala každý den (asi je taky trochu cvok, že ju to furt bavilo), prodlužovala to naše ,,setkání", až to toho psa přestalo bavit a dal pokoj. Občas mě sice prožene, ale dělá to jen, aby nevyšel ze cviku. Já se ho už vubebec nebojím a vím, že mi nic udělat nechce

PS: Páníčci donesli pár větví na ozdobu. Ty se mě strašně líbí. Chodím je okusovat a prolízám skrz ně....
Jsem zvědavý kolikrát jim shodím vánoční stromeček.... doufám, že mají hodně ozdob.
Felix

4.1.2017
Dobrý den,
Vánoce jsme zvládli s Felixem bez újmy. Stromeček  to ustál, ozdoby skleněné nemáme, tak vše probíhalo jak má. Na Silvestra se Felix trošku bál petard, ale nic hrozného. Strašně se
marecek300.jpgskamarádil s Chipem, to je ten stejně starý kocour. Dělají spolu neskutečné věci. Bárt(boxér) si ho přestal úplně všímat, tak už nemusí být Felix ve střehu, dokonce i britka Elly ho pustí k sobě na víc než 30cm :-) Za mnou chodí Felix jak ocásek v podstatě celý den a v noci s nama spí v posteli. A hlavně nesmím zapomenout......naučil se otevírat dveře. Nebo to už uměl? Když chce někam nebo odněkud jít, skočí na kliku a je otevřeno.
Celá naše rodina přeje do nového roku hodně zdraví, pevné nervy, sílu a odhodlání nadále bojovat, protože pomoct za jeden rok  pětsetidvaceti kočkám, si zaslouží veliký obdiv.
Jarka a spol.


Další zprávy po příjezdu Kryštofa:

10.4.2017
Dobrý den,
zatím toho k napsání moc není. Kryštof mňoukal půl cesty, pak se uklidnil, jen sem tam se ozval. V pokoji kde zatím bude, si všechno prozkoumal, snědl pár granulek a pozoruje z postele dění okolo. Felix jak drbna sedí u dveří a chce se podívat kdo to tam je. Seznamování začne zítra, tak pak napíšu, jak to probíhalo.
Jarka a spol.

13.4.2017
Dobrý den,
Kryštof první noc hodně mňoukal, vzbudil i děti a to je co říct. Ráno jsem začla seznamovat s kočkama. Felix se už nemohl dočkat, tak byl první. Očuchali se a začli na sebe prskat a vrčet. Radši jsem je hned separovala. Pak se seznámil s Bédˇou, tam to bylo v pohodě a s Elly, ta se s ním samozřejmě nebaví a ignoruje ho, ale alespoň se baví s náma a neodstěhovala se na dva dny, jak minule. Celý den byly psi na zahradě nebo v kleci, tak měl Kryštof možnost všechno prošmejdit. S Felixem na sebe přestali vrčet a celý den jeden druhého pozorovali.
Druhá noc proběhla už bez mňoukání. Ve středu  se Kryštof už celkem otrkal a chodil si kolem psů jako by tam nebyli, ti byli samozřejmě v kleci, tak jsem pustila tu menší ven. Během půl hodiny si Kryštof zvykl. Krájela jsem maso na oběd a oba dva kocouři asistovali. Musím říct, že bráchové se nezapřou. Jak jsou dlouzí, tak došáhnou až na linku a tam se mě snažili maso ukradnout. Každej si stoupl z jedné strany a měla jsem co dělat, abych to uhlídala. Mají stejné pohyby a zvyky, teda až na to otvírání dveří. Kdyby byli stejně zbarvení tak si je budu pléct.
Večer jsem zavřela Kryštofa do přepravky a pustila Bárta. Oba mile překvapili. Bárt byl sice ve střehu, ale jen stál a nic nedělal a Kryštof se nalepil na mříž, takže se dokonale očuchali. Za chvíli začal Kryštof vytahovat packy přes mříž a začal šťouchat do  Bárta, ten tím byl tak vyvedený z míry (to se mu ještě nestalo, aby cizí kočka byla tak drzá), že zapomněl, že je cizí a dal pokoj.
Dnes ráno přišel do pokoje za Kryštofem Felix a nehnul se od něj. Zavřela jsem je teda oba a šla pryč. Za chvíli slyším, jak Felix skáče na kliku a pánové si to kráčí za mnou. Byl tam ale i Bárt, který byl samzřejmě puštěný. Kryštofovi to nijak nevadilo a promenádoval si to kolem něho. Bárt opět vyvedený z míry se nezmohl na nic. Nechala jsem tedy všechny puštěný a vypadá to, že si to srovnají mezi sebou sami.
Tak rychlý jsem to fakt nečekala, po seznamování s Felixem. Je vidět, že si všichni na naše nápady s novým členem začínají zvykat. Jsem sice pořád ve střehu, kdyby něco, ale o Kryštofa strach nemám. Je to veliký kocour, ten si to určitě vyřídí sám.
Jinak na Bohouška jsem myslela, bylo nám ho strašně líto, když jsme odjížděli. Snad ho to brzo přejde, lepší varianta bude, aby už šel taky domů, tam rychle zapomene.
Fotky pošlu příště, zatím nebylo fotit co.
Mějte se pěkně Jarka a spol.

krystof350.jpg1.5.2017
Dobrý den,
dnes jsou to tři týdny, co jsme si jeli pro Kryštofa.
Po prvním týdnu u nás si na sebe všichni zvykli a bylo po starostech. S Felixem jsou velcí kamarádi. Budˇ spolu řádí jak šílení nebo leží a olizují jeden druhého. Kryštof je neskutečně upovídaný, jen se na něho podíváme a on se už ozývá.
Všechny naše kočky (krom Kryštofa) chodí ven a on to težko snáší. Stojí u dveří a mňouká a mňouká. Chtěli jsme počkat měsíc než ho začnem pouštět taky, ale včera mě přemluvil a když jdu na zahradu, jde se mnou. On je spokojený, že může alespoň na chvíli a my, že je potichu :-)
Posílám slíbené fotky a brzy se zas ozvu, jak se Kryštof s Felixem mají.
Jarka a spol.

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásné čtení

(Daniela se svou kočkopartou, 12. 12. 2016 12:31)

a ještě krásnější zprávičky o Marečkovi-Felixíkovi,je ve skvělé rodině!Je vidět dle počteníčka,že je to rodinka podobná tý naší,čtyřnozí miláčkové jsou tam na dost výrazných postech a to je bájo,to potěší u sdíčka!
Přeji všem do Jedovnic co milují ty kočičí rošťáky krásný vánoce a stálé zdraví a lásku po další dlouhá léta.
Daniela se svojí maxikočkopartou a hafanem(králíčky,rybičky v akvárku a v jezírku,stejně jako želvu nesmím opomenouti....)

Krásné čtení

(Lada , 27. 12. 2016 8:33)

Sedím v obyváku a čtu si tento krásný článek. A chechtám se. Nádhera, ocenit to může jen majitel zvířat, jelikož představa je k tomu nezbytně nutná:-). Díky a gratuluji - vám i čtyřnožcům:-).

Mareček

(daajs, 26. 11. 2016 14:22)

Blahopřeji k výběru,"zrzouni" jsou jedničky!!