Jdi na obsah Jdi na menu
 


Natálka 03 a Šira

9. 1. 2017

natalka350.jpgKočka, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Natálka se přitoulala hladová k jednomu penzionu v Lužicích. Majitel penzionu hrozil jejím zabitím a tak byla převezena k nám. Natálka je nádherná kočička s elegantním kožíškem. Milá, mazlivá, hravá, zvědavá, ráda dovádí s ostatními koťaty.  Nevhodná jako jedináček. 16.9.2016 byla Natálka umístěna do Bzence, do domku ke kocourovi Matýskovi, kočičce Fifince a německému ovčákovi Brixovi.

Další fotky zde.

sira250.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Šira je dcera Savany, kočky, která přivedla svá koťata Širu a Tadeáška k domovu pro seniory. Máma Savana i Tadeášek už domov mají, ale Šira čeká na svůj domov už více jak rok. Nutně pro ni hledáme domov, je to mazlivá a velice hodná kočička a někteří jedinci si na ni zasedli a šikanují ji, Šira v depozitu trpí a bojí se. Může dělat společnost vaší kočce, ale může být i jedináčkem. 9.1.2017 byla Šira umístěna do Bzence, do domku k naší Natálce a ke kocourovi Matýskovi, kočičce Fifince a německému ovčákovi Brixovi. Moc za Širu děkujeme!

Další fotky zde.

Šira byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Jorga Lišková, Bucík, Liduška a Jeník. Děkujeme!

Brix a kočičáci čekají na Natálku smiley

brix200.jpgZprávy z nového domova:

16.9.2016
Dobrý den,
kočička Natálka - Beruška je v pořádku, naše kočičky strašpytli před ní utekli ven. Už si tady udělala průzkum, pomazlila se popředla, napila se a šla spinkat za sedačku. Bude se jí tady líbit. Děkujeme a přejeme hezký den.

Později:
Natynka se probudila, napapala. Hraje si, vrní a už je tu jak doma. Jsme za ni moc rádi. Naše kočičky si snad brzy na nového člena rodiny zvyknou, ony jsou moc hodné , nejsou agresivní spíše plaché, takže nehrozí, že by jí ublížili. Přejeme vám hezký večer.

17.9.2016
Posílám informaci - Natynka je spokojená, my jsme mysleli, že se bude bát a bude někde schovaná a ona už si to tady všecko znárodnila a řádí tu jak černá ruka, že se musíme smát... Papá, chodí na záchůdek a už se seznamuje s kočičkama. Takže vše je v pořádku.

19.9.2016
nat250.jpgDobrý den,
posílám Natálenku 4. den v novém domově.... je tady už doma. Kočičky ju nějak už neřeší, ony spí na křeslech pod návratím a když příjdou domů tak ju pozorujou, ale nevadí jim. Natynka už s nama spí v posteli a myslím si, že se jí u nás moc líbí. Granulky mám objednané a u nás se hodně krmí syrovým masem, játrama, srdíčkama takže když chytnou myšku ony mi ju donesou a ani ju nesní. Natálečka tak pěkně pořád vrní, je to taková  milá opička.
U nás se pracuje, bratr mi natírá, dělá sádrokartony a Natálka?????? Spí si klidně na židli v kuchyni. Jsem ráda že se jí tady líbí. Je to naše zlatíčko. A když se vyspinkáme musíme i pomáhat (foto).
Moc za ni děkujeme.

26.9.2016
nat350.jpgDobrý den,
Natálka se má dobře, u nás v domečku se jí líbí. Fifinka už se s ní sbližuje,  už se očuchávají.  Natálka už se učí na nového kamaráda. První den prskala, vrčela a druhý den už vylezla z bedýnky a pozoruje. Myslela jsem, že někam zaleze, ale ona ne, je zvědavá. Brýša, on si na ni netroufne, on dobře ví co jsou kočičí drápky ..... Dopadne to vždycky tak - on si leží a kočičky za ním přijdou samy .... Natálka je prostě chytrá kočička a Brix už má tyhle prcky v malíčku. 10. října je Natálka objednaná na kastraci.
Děkuji a přeji hezký den vám i kočičkám.   

10.10.2016
Dobrý den,
dnes je  pro Natálku krušný den, je po kastraci. Ale to zvládneme a ona je statečná a brzy tady bude zase dovádět.
Natynka má tu nejlepší péči jakou jí můžeme poskytnout. Zatím pořád spinká občas naříká. Naše kočičky jí dopřávají klid, už se taky přestěhovaly ze zimy do tepla a odpočívají společně. Alespoň už to má holčička za sebou, stejně to bylo nevyhnutné. Zítra si uděláme nějakou radost. Děkuji za Natynku a ať se vám i kočičkám daří.

3.11.2016
Dobrý den,
chceme se s vámi podělit o tom jak se má Natálka. Její život teď nabral trochu jiné obrátky. Už okoukala od kočiček na co jsou vlastné ty malé dvířka co vedou do neznáma. Jednoho dne se i ona vydala na průzkum přilehlého dvorku a musím říct, že si to tam v keříkách a na pergole pěkně užila. S Fifinkou si hrály na schovku a lístečky, větvičky to vše představovalo pro ni nesmírnou zábavu. Teď už je z ní kočička,  která ve dne spí a v noci vyráží na průzkum po okolí kolem domečku. Její hry ustaly, už svou energii vložila do jiného světa a já  mám radost, když mě s ostatníma kočičkama každé ráno vítá a žadoní jídlo. Kočičky už jí ukázaly jejich svět a já se musím smířit s tím, že zvítězila svoboda a život šelmičky. Posíláme srdečné pozdravy s přáním hezkého dne.
Naty s kamarádkou Fifkou

14.12.2016
Natynka se má dobře, je moc hodná a moc hezky papá. Letos oslaví své první Vánoce a už dostala dárek od Ježíška a pod stromečkem bude ještě plno pamlsků. S Fifinkou jsou velké kamarádky. Matýsek je sám pro sebe, ten nemluví ani s námi, ale hlavní je, že jí neublížuje. Přejeme vám i kočičkám hezký den a kočičkám hezké domovy.

 

17.12.2016nat300.jpeg
Posílám vánoční pohodu u nás doma. Už máme stromeček a tohle je každodenní idylka Fifinky s Natálkou. My už jsme si jaksi zvykli, že se nám uvelebily na pohovce, jsou spokojené a to je hlavní věc. Mějte se moc hezky.

 

 

 

Další zprávy po příjezdu Širy:

10.1.2017
Dobrý den.
U nás v domečku je zatím vše beze změn. Širuška je ve skrýšce v prostoru pod skříňkou v ložnici a bojí se. Dala jsem jí tam záchůdek, papání i vodu a zatím se neukázala. Vymyslela jsem to tak, že tam bude zatím zavřená, aby tam měla klid a až se zabydlí osmělí a bude na mé reagovat tak jí otevřu dveře. Naše kočičky o ní ví a chodí tam nasýsat a proto jim tam zamezím vstup aby ju nerušily a ona se jich nebála. Domeček nezná, mě nezná, kočičky nezná, tak asi bude nejlepší ju na všechno zvykat popořádku. Já věřím, že se oťuká a jednoho dne se vydá na průzkum.
Přejeme vám i kočičkám hezký den.

sira200.jpeg12.1.2017
Dobrý den,
Širuška si pomalu zvyká, pěkně chodí na záchůdek a už se vydává na delší průzkum po bytě. Ještě moc naříká a teskní. Kočiček se nebojí, spíš ony se bojí jí. Jediné co mi dělá starost je to, že asi ještě nepapala. Já ji dám k miskám s granulkama a kapsičkou, kterou jí měním a ona to očuchá a jde pryč, má je vedle skrýšky a přijde mi to netknuté. Pěkně se mazlí a už vrní a přede. O dalším průběhu vás budu průběžně informovat.
Hezký den vám i kočičkám.

 

Odpověď:
Nic se nebojte, to všechno je normální, i to, že kočka pár dní nežere. Je to ze stresu a určitě se to zlepší.

14.1.2017
Dobrý večer
nedá mi to a musím vám napsat jak je Širuška šikovná holčička. Už papala kuřecí syrové masíčko a vařená kuřecí jatýrka a co nás potěšilo nejvíc je to, že je celý den s námi v obýváku a našla už si místečko. Sem tam zaběhne do skrýšky, ale po chvíli přijde zase za námi, mazlí se a tulí. Máme z ní velkou radost. Mějte hezké dny a děkujeme za Širušku.

18.1.2017
Dobrý den,
posíláme milé pozdravy vám i kočičkám. Desátý den je u nás vše v pořádku, Širuška už se udomácnila, je sice ještě stále ostražitá a vše sleduje, do skrýšky už chodí vesměs jenom v noci. Přes den je se mnou a s kočičkami. Natálka už si s ní chce hrát, pořád před ní poskakuje a dělá opičky. Fifinka už jí také dává najevo, že se chce kamarádit. Matýsek si jí vcelku nevšímá. Kočičkám patří velké pohlazení, že Širušku přijaly mezi sebe. Už si našla svoje místečka kam chodí odpočívat a užívá si klidu. Je to den ode dne lepší. Ráda leží na klíně a večer se přijde tulit do postele. Máme z ní radost. Mějte hezký den.

22.2.2017
Dobrý den vám všem u kočiček,
posíláme milé pozdravy a fotečky kočiček. Taková je u nás pohoda. Natálka a Širuška jsou spiklenci a dělají spolu pěkné vylomeniny. Natynka je prostě ještě koťatkovský diblík a provokuje všechny kolem. Širuška je velice hodná skromná kočička, pořád se chce chovat a hladit, což jí v plné míře dopřáváme. Skrýška už je zapomenutá a našla si nový domeček v kukaňce a tam si to jaksepatří užívá. Je spokojená a už pokuje po kočičích dvířkách a přemýšlí jaký to má vlastně význam. Tak jí necháme možnost volby jak se rozhodne dál. Přejeme vám i kočičkám hezké pohodové dny.

20.4.2017
sira.jpgDobrý den u kočiček!
Posíláme vám milé pozdravy a fotečky, jak je u nás doma. Širuška se téměř po 4 měsících zcela adaptovala na zdejší poměry u nás .... už i odsavač při vaření vzala na milost a vůbec jí nevadí. Když přišla, tak nevíme proč, ale měla strach z mého přítele. Bála se ho a schovávala se před ním. Jemu to bylo moc líto a podívejte se jací jsou dnes kamarádi. S Natynkou si moc rozumí a  hezky si spolu hrají. Takhle se teď vyhřívají u topení v těchto chladných dnech. Dvorek jsme již zabezpečili a prověřili, že není úniku a čekáme na teplo a sluníčko, aby i Širuška mohla ven, protože ona už pochopila kam se kočičky ztrácejí a chce jít za nima. Jsme za obě moc rádi, jsou to hodné a milé kočičky a dělají nám radost.
Přejeme vám hodně úspěchů ve vaší práci a děkujeme za kočičky.
Natálka    Širuška    a  Věra

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je nádherná

(jolana, 20. 9. 2016 8:45)

Natálka je nádherná a dostala se k super lidičkám. přeji hodně společné radosti a chvilek!!!

Re: je nádherná

(vilem, 20. 9. 2016 21:22)

jo jo, je to krásné pokoukání... :-)