Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olivka 02, Datlička 02, Rupi a Ava 02

17. 9. 2017

olivka250.jpgKočky, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Kočičky Olivku a Datličku, nalezla paní u stájí v Lužicích, někdo je tam v mrazivé listopadové noci hodil. Byly čisté, pěkné - někdo je musel mít doma a takto se jich zbavil. Byly vyděšené a velice se bály, paní je nemohla chytit, ale nakonec se podařilo. 15.1.2017 odjely Olivka společně s Datličkou do nového domova, do Prahy, do bytu ke dvěma kočkám.

Další fotky zde.

 

 
datlicka320.jpg

 

 

 

 

 

 


 


rupi270.jpgKocour, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.

24.6.2017 - Dnes jsme přijali čtyři další koťata! Ve stajích ve Střelicích u Brna jich bylo šest, dvě roztrhal pes a zbytek zachránila paní a koťata přivezla k nám. Jsou to dvě kočičky - černobílá Fey a želvovinová Ava a dva kocourci - černobílý Rupi a černý Dino. 
22.8.2017 - Rupi je zdravý, očkovaný a může do nového domova! Nevhodný jako jedináček. 17.9.2017 - Rupi a Ava byli společně umístěni k Olivce a Datličce, do Prahy, do bytu.

Další fotky zde.

Rupi byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla paní Jana Hegerová. Děkujeme! 

 

ava300.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.
24.6.2017 - Dnes jsme přijali čtyři další koťata! Ve stajích ve Střelicích u Brna jich bylo šest, dvě roztrhal pes a zbytek zachránila paní a koťata přivezla k nám. Jsou to dvě kočičky - černobílá Fey a želvovinová Ava a dva kocourci - černobílý Rupi a černý Dino. 22.8.2017 - Ava je zdravá, očkovaná a může do nového domova! Nevhodná jako jedináček. 17.9.2017 - Rupi a Ava byli společně umístěni k Olivce a Datličce, do Prahy, do bytu.

Další fotky zde.

 

Zprávy z nového domova:

16.1.2017
Dobrý den,
cesta do Prahy proběhla pohodově, kočičky spaly nebo jen tak ležely a koukaly. Vůbec nemňoukaly. Doma vylezly hned z přepravky malinko prolezly pokoj a schovali se do krabice, která je upravená pro kočičky na prolézání. Asi po dvou hodinách vylezla Olivka a začala prozkoumávat byt,nevynechala místečko. Kocourci v závěsu za ní ji pozorovali, co jsme jim to domů přivezli. Datlička vylezla až kolem půlnoci, ale je taková plachá a před lidmi se zatím schovává. Večer byly obě na záchodě a Olivka i pila a něco snědla. Holky na sebe pomňoukávají. Dnes ráno už Olivka řádí jako černá ruka, nechá se pochovat, pohladit, pije, jí. Je tady jako doma. Když se přiblíží jeden z kocourků, tak po něm mávne pacičkou, ale jinak absolutní pohoda, ta holka se neztratí. Běží Denísek, Olivka a za nimi Matýsek, ještě čekáme až se přidá Datlička a bude to nádhera. Datlička od rána na nás nakukuje co to tady chodí za lidi a Denísek občas zasyčí, ale nic vážného. Datlička potřebuje více času. Fotky pošleme během týdne.
Zdenka

datl200.jpg17.1.2017
Dobrý den,
musím napsat další zprávy jak se holky mají.
Včera byla Datlička zvědavější a začala více prozkoumávat byt a lumpačit s Olivkou. Snědla konzervičku cosma a papá pěkně i granulky. Už si obsadily jeden pelíšek. Olivka se ráda prohání s kocourkama, tulí se k nim a doráží na ně. Dnes ráno tady sprintovali po bytě všichni čtyři. Datlička je stále plachá, nenechá se zatím pohladit a když projdeme okolo, tak se běží schovat, tak jí necháváme prostor a budeme to zkoušet pomalu si ji získat. V tuto chvíli jsme moc rádi, že si sedli s kocourkama Matýskem a Denískem. Posílám
odkaz na pár fotek.


4.2.2017
Dobrý den,
opět se ozýváme s aktuálním hlášením.
Olivka a Datlička  nám dělá obrovskou radost, jsou mazlivá, hravá a velmi  zvědavá koťátka. Datlička se nechá pochovat a nosit po bytě. Kradou houbičky  na nádobí, pořád někam lezou, knihovnu už snad mají přečtenou, když se spojí s Denískem a Matýskem a běhají mezi ložnicí a obývákem tak to jen chlupy lítají  :-). Spokojeně jí vše, co dostane do misky a hlavně by jedli pořád. Jsou zvyklé si jídlo krást z misek, ale učíme je, že každý má svou misku a nikdo jim nic nesní.
Soužití s našimi dvěma kocourky je bezproblémové. I na chalupě není problém s většími kočkami Bertík a Sárinka 1,5 roku a Charlík 4 roky. Sárinka trochu syčí, ale sedá si to. Holky se rády tulí ke kocourkům, každá z jedné strany. Mají oblíbený jeden košík na spaní, kde se střídá Datlička s Olivkou nebo Matýsek a Datlička. Olivka je taková malá provokatérka a vždy si všechno získá. Nebojí se ani velkýho kocoura a dovolí si i na něj.
oliv300.jpeg
Jinak jsou holky zlatíčka. Když je necháme spát v ložnici tak nám na posteli spí čtyři vánočky Denísek, Matýsek, Datlička a Olivka. Datlička nám trochu prská, tak snad z toho nebude nic vážnýho. Denísek a Matýsek před týdnem zvraceli a měli průjem, už jsou v pořádku a něco podobného má Bertík, kterého máme z chalupy v bytě než se vykurýruje. Mějte se a ještě odkaz na pár fotek.
Zdravíme, Zdenka

16.2.2017
Holky máme doma měsíc a dnes už jsou tady jako doma. Datlička již ztratila svoji ostražitost. Olivka i Datlička se rády mazlí, spí na klíně a rády dovádí s Denískem a Matýskem a nyní i s kocourem Bertíkem, který je doma, protože  měl laryngitidu a vůbec nejedl a dostal antibiotika, ale už je v pořádku a bude opět chodit ven. Holky jsou zlatíčka a kocourci s nimi byli brzy kamarádi. Rádi spí s náma v posteli a hlavně jí pořád a všechno. Opět přikládám pár
fotek našich kočičích zlatíček.Sice občas obrací byt vzhůru nohama při svých hrátkách, ale jsou to miláčkové.
Mějte se a děkujeme mooc za holky. Přidávám fotky dnes z rána.
Zdenka

15.3.2017
Dobrý den,
posíláme krátkou zprávu od Olivky a Datličky. Včera byly holky na kastraci a zvládly to dobře. Dnes už ráno lumpačily. Chuť k jídlu jim nechybí, Olivka váží 2300g a je hodně upovídaná a pěkná pokušitelka, včera mě celé dopoledne před kastrací peskovala, že nebyla žádná dobrota po ránu a Datlička má 2400g, ta je klidnější, mazlivější. Holky milují vanu, umývadlo a dřez. Jsou velký kamarádky s kocourkama a rády s nimi lumpačí.
Přikládám fotky.
Zdenka

14.4.2017
Přejeme Vám příjemné velikonoce a posíláme pozdrav od Olivky a Datličky, holky se mají dobře a dělají nám velkou radost, děkujeme za ně!

23.5.2017
Dobrý den,
posílám krátkou zprávičku od Olivky a Datličky po 4 měsících v novém domově.
Holky jsou moc šikovný, Olivka více kamarádí s Denisem, tvoří spolu klidnější dvojku a Datlička s Matýskem, to jsou pěkní divoši. Datlička miluje vodu, tak jí občas pouštím po ránu vodu v umyvadle a to si to užívá. Datlička je mazlivá a chovací, její původní ostražitost je pryč.
S Olivkou je to trochu na delší čas, ale i ta se už nechá hladit a sama přijde k nám do postele, moc chovat se zatím nemusí, ale jsme rádi za každý krůček. Asi před 14 dny jsme holky pustili na chalupě ven za našeho bdělého dohledu a zvládli to úplně na jedničku. Mají ve dveřích dvířka a vrací se domů a samy umí i ven. Hlavně jsou venku s námi a zdržují se v okolí chalupy. Další podmínkou pobytu pro ně venku  jsou kocourci Mates a Denis. Pokud ti jdou domů tak holky taky. Déle venku vydrží Datlička s Matýskem. Olivka a Denis jsou raději doma. Máme velký pozemek cca 8000m2 a od silnice daleko. Datlička se ani nebojí našich dospělých koček, chce se s nimi kamarádit a nechápe proč občas na ni syčí. S kocourama Denisem a Matesem tvoří skvělou partu a umí společně obrátit byt vzhůru nohama. Jsme moc rádi, že si spolu sedli bez nějakého syčení. Posílám pár fotek dělaných telefonem. Další fotky průběžně vkládáme na Rajče.
Mějte se a děkujeme Vám všem za to co děláte pro kočičky, Zdenka

oliv-maly.jpg7.7.2017
Dobrý den,
posílám při pátku pozdrav od Olivky  a Datličky, které jsou u nás půl roku.
Na fotkách je Datlička s kocourem Matýskem. Stejně se stará o druhého našeho kocourka Deniska i Olivka. Pro toto má vaše práce smysl. Pro takové vztahy, které umí tyto kočeny navázat. Kocourci Mates a Denis vytvořili s Olivkou a Datličkou tak skvělou kočičí partu. Nikdy na sebe nejsou zlí a mají mezi sebou moc krásný vztah. Holky je taky neustále opečovávají a tulí se k nim i když Datlička to dělá občas záměrně, aby jí přenechali svůj  pelíšek. Olivka zavelí a zbytek party ji okamžitě následuje. Jeden z party jde domů, když jsou venku na chalupě a zbytek jej následuje.
Moc Vám za ně děkujeme, holky nám dělají jen samou radost.
Zdenka

20.8.2017
Dobrý den,
po dnešním náročném dnu posíláme pozdrav od Olivky a Datličky .Holky se mají skvěle.Aktuální foto po víkendovém pobytu na chalupě. Zdenka

Další zprávy po příjezdu Avy a Rupiho:

17.9.2017
Cesta do Prahy proběhla v pořádku, tulili se k sobě.
Avuška je zatím schovaná a občas zamňouká. Rupi je jako doma, celou místnost si obhlídnul, skoro každý kout prošmejdil, je to pěkný raubíř a mazel, už baštil, pil a byl na záchodě. Uvidíme co Avuška do rána,vylézá když tady nejsme.Co bychom chtěli po třech hodinách :-)

19.9.2017
Dobrý den,
dnes už Ava ráno běhala po místnosti, baští, chodí na wc, nechá se poškrabkat za ušima a mazlíme se hlavičkama. Z úkrytu ji vyhnal asi hlad, moc ráda jí. Oba už běhají, rošťačí na škrábacím stromu. Ava ještě občas hučí jak piliňáky, ale jinak dobrý. Večer se snad Ava i více pomazlí. Rupík je už mazel teď.
Olivka a Datlička jsou s Denískem a Matýskem na chalupě se synem do neděle, tak pak budeme referovat další průběh. Necháváme Avě a Rupíkovi čas na rozkoukání .
Zdenka

21.9.2017 rupi-m.jpg
Dobrý den,
tak hlásíme v rychlosti, vše v naprosté pohodě.

Rupík i Avuška baští, pijí, chodí na záchudek, mazlí se, rozšiřují své průzkumy na celý byt a milují náš velký kočičí strom. Vše perfektní, moc za ně děkujeme. V neděli je čeká seznámení s Olivkou, Datličkou, Denískem a Matýskem. Budeme dále informovat.
S pozdravem Zdenka

2.10.2017
Dobrý den,
Avuška je velký mazel a jedlík. Občas řádí s Rupíkem, ale je spíše klidnější.
Včera jsme při mazlení nahmatali Avušce dvě pohyblivé bouličky pod bradičkou. Dnes jsme byli u veterináře a má hodně zvětšené uzliny i za ušima a na nohách. Moc se mu to nelíbí, ale dostala injekci antibiotik na 14 dní, potom kontrola a pak se domluvíme co dál. Buď se pere s nějakou infekcí nebo může jít i o horší onemocnění. Mějte se a za 14 dní dáme další zprávy.
Zdenka

5.10.2017
Dobrý den,
včera jsme přivezli domů Olivku, Datličku, Matýska a Deníska z chalupy.
Nechali jsme je chvíli v přepravkách, přiběhli Rupík a Avuška vše si očichali, načepýřily ocásky a Avuška měla číro přes celý záda a začali vrčet. Naše partička byla po vypuštění z přepravek mooc hodná. Byli hlavně zvědaví, co se to sem přistěhovalo za vetřelce, než se vrátili z prázdnin. Noc proběhla v poklidu jen Rupík a hlavně Avuška na Olivku, Datličku, Denise a Matese vrčí. Během dne se navzájem okukovali a ještě se občas ozve zasyčení jinak vše pohodové. Olivka je nejodvážnější a už si s Rupíkem hrála s papírovým pytlíkem od chleba. Jsme sami překvapení jak vše proběhlo v klidu. Rupík je hodně akční a občas prohání Avušku více než si ona sama přeje. V dalších dvou emailech posíláme pár prvních fotek co se nám podařilo po nákupu ulovit. Je tam Olivka s Denisem, Avuška a Rupík a Olivka, Avuška a Rupík.
Mějte se Zdenka

9.10.2017
Dobrý den,
Avuška se už více zapojuje a začíná lumpačit. Rupík se prohání v dobrém po bytě s Denisem a Olivkou. Navzájem na sebe číhají a pak vyskočí. Občas za nimi v závěsu běží i Avuška. Už nevrčí a po večerech jim otevřeme dveře mezi obývákem, halou a ložnicí a to jsou panečku závody. Takto v krátkosti jak si žije Avuška  s Rupim a spol.Datlička si hraje taky, ale raději s Matýskem.
Avuška dostala ATB injekčně na 14 dní, aby se uvolňovaly postupně. Na kontrolu jdeme příští týden v úterý. Avuška už se taky rozjela v lumpačení, což je dobře. Hodně si teď hrají s Rupíkem a dělají představení pro ty starší. Olivka a Datlička se o Avu taky starají, olizují ji kožíšek a Rupík má z Denise taťku, viz foto.
Přidávám dvě fotky pořízené v rychlosti při krmení, všichni se tam nevešli.
Zdraví Zdenka

 

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

úžasná kočkoparta

(jolana, 6. 2. 2017 14:23)

díky za všechny kočičáčky o které se staráte, jsou krásní a je vidět, že se mají nádherně! Ten strom je úžasný a kočičky musí být nadšené, že mají kde řídit a skákat. spoustu krásných společných zážitků přejí tlapičky z Chudčic

Poděkování

(Petra Zetochová, 20. 1. 2017 9:55)

Děkuji za to, že si kočičky odvezl milující človíček. Moc za to děkuji. Sama zachraňuji zvířata (koně) a je mi líto, když se někdo zbavuje tímto způsobem živých tvorů. Děkuji paní z SOS Kočky, že se o kočičky postarala a že jim našla nový domov.