Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlata

16. 4. 2016

zlata370.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2014

Zlata je  bílomourovatá kočička, kterou i z jejími sourozenci Viktorem a Klárou přivedla na zahradu u jednoho domu ve Vacenovicích kočka. Paní se koťat ujala, ale nemohla si je ponechat na trvalo a tak, když jim byli 4 měsíce, obrátila se na nás.
1.4.2016 - Zlata je miloučká, mazlivá kočička a čeká u nás na svůj nový domov už víc jak rok! Když přijde návštěva, schová se, nejde se ukázat a nechat pohladit, ale věřte, že svého člověka bude velmi milovat. Vyberte si Zlatušku a nebudete litovat. 16.4.2016 na naší VI.umísťovací výstavě opuštěných koček v Brně byla Zlata umístěna do Frenštátu pod Radhoštěm, do domku, jako jedináček.

Další fotky zde.

Zlata byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli Fornůskovi a kocouři Sting a Pierre. Děkujeme!

 

Zprávy z nového domova:

17.4.2016
Dobrý den,
Frenštát zdraví Hodonín, včerejší dvouhodinová cesta se Zlatuškou domů proběhla bez problémů. Doma jsme ji donesli v přenosce do obýváku, otevřeli dvířka, hned vystrkovala zvědavě čumáček, vylezla ven, prozkoumala nejbližší okolí a pak se urychleně mazala schovat pod radiator za takovou nižší knihovnu.
Tam byla zašitá až do odpoledne, kdy jsem se natáhla na gauči a zbytek rodiny šel na procházku s naším "zahradním" členem rodiny - labradorem Benem. Jak jsem tak potichu odpočívala, najednou slyším takové kňuknutí, po chvilce zase, tak jsem na to vždycky pár slov klidným hlasem odpověděla, a tak jsme si chvilku takhle spolu kecaly. Pak vidím, že se šine zpoza knihovny ven a zkoumá a zkoumá, pustila se do většího prostoru, pomalu se rozvážně rozhlížela, nakoukla i na mě, nechala si jemně sáhnout na záda, pak se vrátila do úkrytu. Po nějaké době šla zase zkoumat a pustila se až do ložnice, kde se utábořila pod letištěm až do večera, než jsme šli spát.
Ráno už zase byla zašitá v původním úkrytu napůl za knihovnou, napůl za křeslem. Když jsme křeslo trochu odsunuli, utíkala přikrčená přes celý obývák do kuchyňské části a když zjistila, že dveře do ložnice jsou zavřené, snažila se schovat za prádlový košem, ale nebyl tam prostor, já jsem ji tam chytla a chviličku jsme se přetahovaly. Pak pokračovala do koupelny a když se protlačila kolem pračky, fičela zase zpátky do obýváku  do osvědčeného úkrytu za křeslo a za knihovnu. Trochu se zašitá za knížkama nechala sice pohladit, ale zatím je pořád vyplašená, nic nejedla, zřejmě ani nepila a nepoužila ani záchod /vše jsme dali do obýváku na jedno místo do rohu, ať to má blízko/. Takže nervíky nám kvůli toho pracují na plné obrátky, doufáme, že se situace brzo zlepší.
Srdečně zdraví Mirka

Naše odpověď:
Dobrý den,
to bude dobré, uvidíte.
Doporučovala bych Zlatušce udělat zázemí v klidnější místnosti, třeba v ložnici. Přehodit přes křeslo, židli nebo postel deku tak, aby mohla být schovaná a zároveň sledovat a poslouchat zvuky svého nového domova. Do blízkosti tohoto úkrytu dejte jídlo, vodu i WC a dveře nechte pootevřené, tak, aby kočička, když bude chtít mohla na průzkum, ale když se poleká, aby měla únikovou cestu a mohla okamžitě zpátky. V takovém úkrytu stráví třeba i několik dní a bude chodit na průzkum. Není dobré, aby byla naráz v celém prostoru, kde se ona nevyzná a cítí velmi nejistě! Choďte za ní, mluvte na ni, zkuste hladit.
Velmi dobře si počínali majitelé Zuzanky, přečtěte si prosím jejich zprávy zde:

http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/nasi-v-novem-domove/zuzanka-03.html

18.4.2016
Dobrý den,
posíláme další zprávičku o kočičím životě  v novém domově.
Nejdřív to negativní :-( - stále držíme dietu, ani Vaše granulky, ani DM masové vaničky a zatím ani teď před chvilkou servírovaná masová kapsička Felix Zlatušku nezaujala natolik, aby něco snědla. Na velké zatím nebyla, jednou se vyčurala, a to v noci nebo k ránu, a sice do otevřené přenosky na podložku. Asi u Vás byla zvyklá na krytý záchod, tak to na ni zřejmě působilo podobně.
A teď to pozitivní :-D - už včera během dne se nechala hladit a drbat a s přestávkami v tom pokračuje i dnes, musí u toho ale být vždycky bezpečně schovaná za křeslem nebo gaučem, takže my se různě nakláníme přes opěradla a lezeme z boku po čtyřech, abychom na ni viděli a hlavně dosáhli. A ono to celkem dobře funguje - když je za něčím schovaná, nechá se hladit, mazlit, drbat i na bříšku, vrní a je úplně v sedmém nebi. Nejvíc si zatím zvykla na mě, protože s ní často mluvím a hladím a hladím. Asi dvakrát se stalo, že byla tím hlazením tak fascinovaná, že vyšla i z úkrytu a poctivě mě kolem dokola obešla a strašně se lísala, ale pak si najednou uvědomila, že je šmarjá na otevřeném prostoru a mazala se schovat. Pořádá krátké špionážní výlety podél zdí, samozřejmě "v utajení" schovaná za skříňkama, gaučem, křeslem apod.,pak se někde zastaví a na delší dobu tam zakotví a pozoruje dění a pak se zase "nenápadně" sune zpátky do prvního osvědčeného úkrytu - za křeslo a knihovnu.
Zdravíme do Hodonína a držte nám palce, ať už začneme papat!
Mirka

 

22.4.2016
zlata-300.jpgDobrý den,
zdravím do Hodonína, Zlatuška se pomalu otrkává, sice je pořád přes den někde v bezpečí schovaná, ale ode mě a od dcery se nechává bez problémů hladit a docela si to užívá, už i víc ze svých úkrýtů vykukuje, když přijde některá z nás dvou.
Na manžela je zatím velmi ostražitá a bojí se ho, nechá se od něho pohladit jen minimálně, synátor byl teď přes týden na operaci, dneska přijel domů, tak uvidíme, jak to půjde u něho.
Zlatuška už něco snědla, sice minimálně, ale už se i jednou vykakala, tak věříme, že to bude brzy lepší. V noci nemá problém se strachem, všecko prolézá a prozkoumává, většinou spí pod mojí postelí, chodí na mně nakukovat i do postele a nechává se pomazlit, pak zmizí a za chvilku už je zase zpátky, už cestou ke mně se hlásí takových tichým spokojeným pomňoukáváním, ví, že jí na to většinou odpovídám.
Hezký den
Mirka

27.4.2016
Dobrý večer,
přikládám pár dalších fotek naší kočičandy plašandy :-).  Zlatuška se pomaličku zlepšuje v překonávání svého velkého strachu z neznáma.

zlata200.jpgDocela dobře nám zafungovala "terapie se šňůrkou", nepotřebná šňůrka z tepláků se stala dostatečnou motivací, aby Zlatuška chvilkama opustila podpostelový úkryt   a honila se za jejím koncem i na území, na která si před tím netroufla, protože ta zvědavost má velkou váhu a když ten konec šňůrky - potvora - zmizí najednou někde za rohem, no tak to by bylo, aby se tam nešla podívat :-). Ráno vstáváme my dvě holky spolu - já nakouknu pod postel, Zlatuška pochopí signál, vyleze a postupně se ke mně přidá do kuchyně a obýváku a mezitím, co já dělám obvyklé ranní procedury, ona šmejdí, zkoumá za denního světla, co už prozkoumala předtím v noci sama. Většinu dne sice tráví ještě pod postelí, ale když přijdu z práce, snažím se co chvilku ji přimět vylézt, nakukovat na ostatní členy rodiny, dostávat se víc a víc  do jejich blízkosti a přesvědčovat se, že fakt nekoušou.. Takže postupujeme dopředu minikrůčky, ale postupujeme :-):-).
Srdečně zdraví
Mirka

7.5.2016
Dobrý den,
Zlatuška zdraví po třech týdnech v novém domově všechny čtyřnohé i dvounohé kamarády ze sdružení.
Je to šikovná holka, úžasná kočička, která dělá velké pokroky, už je daleko smělejší, vesele řádí, i když samozřejmě je stále ještě ostražitá, ale s chováním ze začátku se to nedá srovnat. Ráda se vyvaluje a neustále převaluje na zemi i na posteli, moc ráda se nechává hladit, je velice přítulná a neskutečně vděčná. Jediné, co musíme brzy pořešit, je ostříhání drápků, má je už dlouhé a zároveň ostré jako jehličky, takže při jejím neustálém spokojeném šermování pacičkama dostáváme další a další zásahy, takže máme naše packy pěkně doškrábané, jako bychom pořád pleli záhony s růžemi :-)
Hezký den do Hodonína přeje Mirka s rodinou

22.5.2016
Dobrý den,
srdečně zdravíme do Hodonína, posíláme pár foteček Zlatušky z "rekreačního pobytu na balkóně". Je to nadšená okenní a balkonová pozorovatelka místního ptačího obyvatelstva, velký mazlik a pěkně  ukecaná slečna :-). Stříhání drápků před 14 dny bylo v pohodě - paní veterinářka to měla hotové raz dva a Zlatuška ani neprotestovala. Je to moc šikovná kočička :-)
Hezký večer preje Mirka s rodinou

16.6.2016
zlata250.jpgDobrý den,
Zlatuška zdraví své chlupaté i nechlupaté hodonínské kamarády.
Dnes je to právě dva měsíce, co se přestěhovala k nám do Frenštátu. Už se z ní stal plnohodnotný člen rodiny, skvělý ukecaný parťák a moc hodná holka ​:-)​
Hezký večer přeje Mirka​

 

16.7.2016
Dobrý den,
posíláme pár foteček Zlatušky v den tříměsíčního výročí její adopce. Je to naše rozmazlovaná, nejhodnější, neskutečně vděčná princezna :-). Zdraví Ž.

zlata400.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.9.2016
Dobré odpoledne,
dnes je to právě 5 měsíců, co se Zlatuška stala novým členem naší rodiny :-). Srdečně zdravíme všechny bývalé kamarády chlupáče a jejich pečovatelky a hlavně našeho adoptivního chlupatého synka Matouše 02 prosíme extra podrbat :-).

Pozn. (Matouš byl 4.11.2016 umístěn do nového domova)

16.1.2017
Dobrý večer,
srdečně zdravíme do Hodonína. Dnes je to právě třičtvrtě roku, co jsme si od Vás dovezli Zlatušku. Je to moc fajn holka. Díky ní zažíváme denně zábavné, úsměvné a milé chvíle a věříme, že ona to cítí stejně tak a je u nás spokojená.  :-)

16.4.2017
Krásnou velikonoční neděli přejeme. Přesně dnes slavíme rok ode dne, kdy jsme si od vás přivezli super kočičku Zlatušku. Posíláme pár foteček nejdůležitějšího člena rodiny. Srdečně zdravíme a přejeme hodně úspěchů ve vaší náročné obdivuhodné práci.

zlata.jpg29.5.2017
Dobrý den,
Zlatuška zdraví všechny hodonínské s.o.s. kamarády a posílá jim inspiraci k lenošení na sluníčku :-)
Hezký den!

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nádherná!

(Daniela se svými osmi kočkoláskami+dalšími třemi nalezenci, 18. 6. 2016 20:16)

Zlatuška je moc milá a krásná kočička,je vidět že trpělivost přináší nejen růže,ale též maxispokojenost kočeny i jejich milujících lidiček!
Jen tak dál!
Vše krásné do Frenštátu!

spokojená

(jolana a kočičí tlapky, 24. 5. 2016 10:29)

je krásná a spokojená! jen tak dál!

plašánkům zdar

(Kateřina Kotyková, 24. 4. 2016 16:50)

Paní Mirko, v r.2001 jsem si vzala z útulku ročního plachého kocourka. První týdny jsme ho neviděli, bydlel pod postelí, jen v noci jsme slyšeli chroupání granulek a WC bylo ráno použité. Pomaloučku se otrkával. Návštěv se bál dlouho, někdy překvapil a přišel je "pozdravit", ale někteří naši známí ho nikdy neviděli! K nám byl ale,a později k narozeným dětem, po překonání prvotího ostychu milý, mazlivý, naprosto nekonfliktní, trpělivý. Byl s námi do 2014 a přestože jsme během něj i po něm kočičky měli a máme, tenhle můj první, plachý kocourek, je k nepřekonání a není den, kdy bychom si na něj nevzpomněli. Vydržte, Zlatuška se otrká a potom bude jenom Vaše nejmilejší Zlatíčko.

Zlatuška

(Mirka L., 18. 4. 2016 19:43)

Paní Mirko, vydržte, určitě si k sobě najdete cestu a uděláte šťastnou jednu kočičí dušičku a ona Vám to stonásobně oplatí.Bude to o to víc úžasné,když jde o plachou kočičku!
Moc zdraví Mirka

Nebojte se!

(Daniela se svými osmi kočkoláskami, 17. 4. 2016 20:17)

Určitě si Zlatuška zvykne a budete všichni spokojení a šťastní.Prosím,jen mějte trpělivost s kočičkou,pochopte ji,že je na ni všeho dost-nové zvuky,pachy,místa,úkryty,prostě všechno.Ale ona si zvykne a odměnou vám bude velká kočičí láska a dobrý pocit,že jste udělali krásnou věc,že jste dali opuštěnému zvířátku krásný,láskyplný domov.Hodně štěstí všem!!!!!