Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holy (nyní Baruška)

3. 12. 2006

ObrazekČerná kočička Holy byla spolu se svou sestřičkou (též již umístěnou Poly) nalezena v parku u lázní. Byla podvyživená, uši měla plné svrabu, ale přesto je velmi přítulná a má důvěru v lidi. Nový domov našla díky 8. celostátní umísťovací výstavě Vánoce v útulku - byla umístěna do Prahy a přejmenovaná na Barušku. Holy nám napsala:

3.12.2006:
Mám se fajn a právě chrupčím na klíně.

31.12.2006:
Štastný nový rok 2007 přeje Holinka & Baruška...mám se úúúúúúžasně a zlobím co mi síly stačí.

Obrazek

22.3.2008:
Dlouho jsem se neozvali.. z Holy-Barušky zatím vyrostla kočičičí dáma. Má hezkou, lesklou, hustou srst a moc dobře prospívá. Je to naše velká mazlivka. Zvykla si na nás velice brzo. Sice je stále nedůvěřivá k cizím lidem resp. návštěvám, ale to je asi její povaha. Ukryje se pod postel, nebo do skříně, tam jsou její nejoblíbenější útočiště a odtud pozoruje dění... Vyleze, až když je "vzduch čistý". Také měla zpočátku problém s dřívějším "pánem domu" čtyřletým kocourkem Betisem. Tomu se příchod Barušky jako nové obyvatelky moc nezamlouval. Chvílemi hučel jak pyliňáky a pořád ji jen zpovzdálí pozoroval. Baruška se chtěla kamarádit, ale jemu to trvalo asi dva měsíce, než se k nějakému sblížení uvolil. Teď se chová jako gentleman, když je krmení a Barča přebíhá od misky k misce, tak ji nechá vybrat, případně počká, až se nabaští a pak jde on. Baruška je totiž děsnej "žrout" a musí ochutnat od všeho, kdyby náhodou bylo někde něco lepšího :-)).
Jinak je to kočička mazlilka. Jak je někdo z nás chvilku v klidu, hned je u něj a tulí se. V noci si vybojovala místo v ložnici na mojí peřině. Ještě před spaním a pak brzy ráno sleduje situaci z okana. Nejvíc se jí líbil vítr ,před několika dny. To si mohla hlavu ukroutit.
Bydlíme v paneláku, tak ven kočičáci nechodí, ale moc se jim líbí na balkóně. V létě se tam vyhřívali skoro celý den. Myslím, že je Baruška u nás spokojená a my jsme moc rádi, že ji máme. Jednu chybu má, a to, že se nechce fotit. Jak vezmu do ruky foťák, v mžiku je fuč a zachytím akorát její ocásek nebo kousek nohy... Tak nemáme žádnou pěknou fotku. To kámoš Betis je model, dokonce při focení pózuje. Pokusím se nějaké lepší foto najít a pošlu příště.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

je nádherný

(marky, 14. 11. 2006 19:40)

nejradši bych si ho vzala ,ale mame 2 kočky.