Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši v novém domově

Příspěvky

Kočky, kterým jsme našly nový domov

31. 12. 2020

V této rubrice najdete všechny kočky, kterým jsme našli nový domov. Řazeny jsou tak, jak od nás odcházely - ty na konci výpisu jsou v novém domově nejdéle.
Zprávy z nových domovů se vám zobrazí po kliknutí na jméno kočky.

 

Coop a Riki

20. 10. 2017

coop350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 2014
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Coop je kocourek, který se vloni koncem roku pohyboval hladový u obchodu v Ratíškovicích (Jednota COOP), prodavačky ho krmily, ale začalo mrznout a také si všimly, že kocourek má nějaké zranění na čumáčku a tak nám zavolaly. Coop se velmi bál druhých koček a také bylo vidět, že čumáček má citlivý a bolí ho. Prodělal léčbu antibiotiky, kortikoidy, zkoušeli jsme dračí krev, chvílemi se zdálo, že se čumáček lepší, ale pak se vše zase zhoršilo a tak jsme dnes 23.2.2017 vzali Coopa na veterinární kliniku do Uherského Hradiště, kam jsme měli cestu s Faustýnkou. Byla stanovena diagnáza - jedná se o rakovinu a podobně jako rakovina uší, vzniká u světlých koček ze sluníčka, pokud kočka žije trvale venku. Protože je Coop hodný kocourek a velký mazlík, rozhodli jsme se pro operaci, i když po ní Coop fešák asi nebude. Operace je naplánována na 27.2.2017. Přestože by se Coop neměl moc zdržovat na sluníčku, hledáme mu domov v domku se zahrádkou - je u nás v zavřeném prostoru nešťastný, určitě žil před tím než se k nám dostal venku a nezapomněl na to :-) 24.3.2017 Coop odjel do nového domova, do Javorníku, do domku, ke dvěma kočkám.

Další fotky zde.

Coop byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla  MUDr. Daniela Vitoušková s Davídkem a kočičky Jonáška, Bertík, Dan a Aminka. Děkujeme! 

riki300.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
dočasná péče Mutěnice

Koťata - kocourci Riki, Viki a Miki byli nalezeni opuštěni na poli ve Strážnici. Jsou to veselí a hraví kluci, kteří potřebují v novém domově podobně starého parťáka20.10.2017 - Riki byl umístěn ke Coopovi, do Jvorníku, do domku.

Další fotky zde.

Riki byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka.  Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Štafetka

15. 10. 2017

stafetka350.jpgKočka, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.

3.6.2017 - Dnes jsme měli příjem dalších koťat. Byla nalezena na břeclavské silnici, v pročuraném košíku, koťata malinká, hladová ... Jsou to dvě mourovaté kočičky - Laskonka a Barilka a černí - kočička Štafetka a kocourek Indiánek. Krmíme stříkačkou, zahříváme, video zde. 7.7.2017 - Štafetka a Indiánek vyrostli, pěkně už papají sami, ale Laskonka a Barilka podlehly caliciviróze. 22.8.2017 - Štafetka je zdravá, očkovaná a může do nového domova!  Nevhodná jako jedináček. 5.10.2017 - Štafetka byla umístěna do Břeclavi, do bytu, ke kocourkovi.

Další fotky zde.

Štafetka byla adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byla Jana Trňáková a kočička Apolenka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Ema 03, Šafránek a Liana

15. 10. 2017

safranek.jpgBílomourka Šafránka přivezla v 11/2011 paní, která ho sebrala dětem v parku, když ho týraly. Házely si s ním, točily a mávaly, pak ho pokládaly na silnici a chtěly vyzkoušet, co to s ním udělá, když pojede auto. 6.2.2012 byli společně umístěni do Mikulčic do domku se zahrádkou.

 


ema225.jpgMourečku Emu s bílou špičkou ocásuk našli spolu s dvěma sourozenci pejskaři na místě, kde se konají chovatelské burzy. Strávili tam v dešti pod keřem celou noc a byli tak vyděšení, že jsme je chytaly asi hodinu. 6.2.2012 byli společně umístěni do Mikulčic do domku se zahrádkou.

Fotky Šafránka u nás zde.
Fotky Emy u nás zde.

   

liana350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

Liana je krásná mourečka, která se ocitla jednoho horkého srpnového dne na rušné Štefánikově ulici v Hodoníně. Hledala alespoň trochu stínu ve výstupku u prodejny kuchyní, ale nikdo si jí tam celý den nevšímal, až se na Lianku usmálo štěstí - kolemjdoucí paní nebyl osud vystrašeného kotěte lhostejný a tak se Lianka ocitla u nás. Je to milá, společenská a mazlivá kočička. U nás si na ni zasedlo pár sebejistých jedinců a Lianku šikanují. Ona se moc bojí a potřebovala by co nejdříve do nového domova.

15.10.2017 - Dočasná péče v Mikulčicích u Emy a Šafránka se stala Liance domovem trvalým.

Další fotky zde.

Liana byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byli manželé Valentíkovi a kočička Mazlinka. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Mareček 02, Kryštof 08, Bohoušek 03 a Picasso 03

10. 10. 2017

marecek350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Mareček je jedním s pěti koťat nalezených v Lednici, v parku u školy. Pět koťátek (Mareček, Mireček, Bohoušek, Kryštof a Nelinka) se drželo spolu a krčilo v křoví - někdo sem odložil celý vrh koťat své kočky. Mareček je hravý a veselý kocourek a dokonce se umí i usmívat :-) Nevhodný jako jedináček. 26.11.2016 byl Mareček umístěn do Jedovnice, do domku, ke dvěma kočkám a psům. Domov našel na VII.umísťovací výstavě opuštěných koček v Brně.

Další fotky zde.

Mareček byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla L. a kočky Ája, Bodinka a Lála s psí kámoškou. Děkujeme!
krystof350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Kryštof je jedním s pěti koťat nalezených v Lednici, v parku u školy. Pět koťátek (Mareček, Mireček, Bohoušek, Kryštof a Nelinka) se drželo spolu a krčilo v křoví - někdo sem odložil celý vrh koťat své kočky. Milý, hravý a v novém domově potřebuje kamaráda. Nevhodný jako jedináček. 10.4.2017 byl Kryštof umístěn do Jedovnice, do domku, k Marečkovi, dvěma kočkám a psům.

Další fotky zde.

Kryštof byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Malotová Jana, Tomáš a kočička Micka. Děkujeme!
bohousek270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Bohoušek je jedním s pěti koťat nalezených v Lednici, v parku u školy. Pět koťátek (Mareček, Mireček, Bohoušek, Kryštof a Nelinka) se drželo spolu a krčilo v křoví - někdo sem odložil celý vrh koťat své kočky. Jako každý kočičí puberťák je i Bohoušek akční a hravý a potřebuje kamaráda. 7.8.2017 Bohoušek odjel do nového domova za svými sourozenci do Jedovnice.

Další fotky zde.

Bohoušek byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla Darja Čablová. Děkujeme!

 

picasso300.jpgKocour, nar. 7/2017
Umístění:
dočasná péče Brno

Tato tři černá koťata s delší srstí někdo hodil do zahrady k prázdnému neobydlenému domku ve Skoronicích. Jsou dost bázlivá, syčí a vrčí, tak budeme doufat, že se to zlepší. Jsou to Tizian, Picasso a Suri. Nevhodný jako jedináček. 10.10.2017 - Piccaso umístěn k Marečkovi, Kryštofovi a Bohouškovi do Jedovnice.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 4

Snížek

9. 10. 2017

snizek270.jpgKočka, nar. 2012, kastrovaná
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Snížek je kočička, kterou jsme našli na  FB ve skupině Kočkaři a kočky aneb milujeme Kočky. Pan Roman našel venku kočičku, začal ji krmit, zjistil, že není plachá a chtěl jí dát domov. Vzal ji na veterinu a tam se dozvěděl, že kočička, které začal říkat Snížek má asi 5 let, venku už asi žije nějakou dobu a není v nejlepším zdravotním stavu a co hůř - má nádor na mléčné žláze. Snížka jsme vzali k nám a už je po první operaci. Pokud všechno dobře dopadne, domov má zajištěný u rodiny pana Romana.
25.9.2017 - Snížek je po druhé operaci,
bohužel během ní asi utrpěla malou mozkovou příhodu a má chvílemi poruchy rovnováhy a je nejistá při chůzi. To by se ale mohlo časem zlepšit. Snížek má chuť k jídlu a bude moci brzy do svého nového domova.
9.10.2017 - Kočička Snížek dnes odjela do svého slíbeného domova, do Ostravy, do bytu, kde na ni čekají dvě kočiččí kamarádky. Užívej si Snížku pěkného domva a buď už jenom zdravá!
Více zde.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Lolek

7. 10. 2017

lolek250.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2016
Umístění:
depozitum Dubňany

Lolek je krásný zrzeček, který se k nám dostal podvodem - paní depozitářku požádala paní, zda by jí kocourka nepohlídala a už si pro něj nepřišla. Kocourek má zatím nemocná očička.
15.1.2017 Lolek má v obou očích srůsty, zhoršil se mu zrak, dost špatně vidí a je možné, že oslepne úplně. Bylo by dobré, kdyby mohl do nového domova co nejdříve, aby se v novém prostředí lépe orientoval.
29.8.2017 - Lolek je velký mazel, má rád společnost koček, rád si hraje i s koťaty a není vhodé aby, byl sám. Nevhodný jako jedináček. 7.10.2017 - Lolek byl umístěn do Prahy, do bytu, ke třem kočičkám.

Další fotky zde.

Lolek byl do 3/2017 adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Pavla Mihalová s kocourem Matějem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Jackie 02

7. 10. 2017

jackie270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 6/2016
Umístění:
depozitum Dubňany

Jackie byla nalezena jako tři týdny staré koťátko v činžáku na Sadové ul. v Hodoníně. Prý si ji nějaký kluk přivezl od babičky na hraní a nechal ji tam! 26.7.2017 - Jackie vyrostla a čeká na svůj domov. Je z ní krásná mourečka, která se moc a moc ráda mazlí a svého člověka bude velmi milovat. Horší je to s kočkami, ty ráda nemá, takže pokud chcete jenom jednu kočičku, Jackie čeká na vás! Je vhodná spíše jako jedináček.  7.10.2017 - Jackie byla umístěna do Prahy, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Květuška

4. 10. 2017

kvetuska-270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2013
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Květuška je nádherná, temně černá kočička orientálního vzhledu. Jak se k nám dostala si přečtěte níže. Je to taková malá treperenda. Když chce, mazlí se jak o život, div vám čumáčkem zuby nevyrazí, když chce, tak ji nemáte šanci chytit a hraje s vámi na honěnou.  V novém domově bude z počátku potřebovat vaši trpělivost a bylo by dobré, aby měla kočičího kamaráda.
8.5.2017 - Květuška je v útulku 4 (!) roky  a nový domov bychom jí moc přáli. 4.10.2017 Květuška našla domov v Dolních Kounicích, v bytě, kde na ni čeká kocourek.

Květuška byla po celou dobu pobytu u nás adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byli Jana, Roman a kočička Apolenka . Děkujeme!

Děkujeme paní Janě Bartuškové, která nám přispěla částkou 1000,-Kč na léčbu Květušky, dále paní Janě Trňákové, Radce Kopřivové, Daniele Vitouškové a Kočce v Nouzi. Děkujeme!

Fotky Květušky najdete zde.  Její album na FB zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 4

Čita 03 a Zrzi

23. 9. 2017

cita.jpgKocour, kastrovaný, nar. 7/2016
Umístění:
dočasná péče Valtice

Čita je kocourek, kterému kočičí mámu zakousl pes.
"
Jeho sourozence se mi zachranit nepodarilo.. Ale Čitulu jsem vypiplala na strikacce. On je totiz od bezdomovcu a ja jim chtela vykastrovat jeho matku, ale ona vypacila okenko u nas ve sklepe a vratila se k nim. Ja jela v ten tyden do porodnice a ona taky porodila .." Čita je mladý, hravý, s kočkami nemá problém.
11.3.2017 Čita našel domov na naší VIII. umísťovací výstavě, v Brně, v bytě a kamarádem mu bude pejsek.

Další fotky zde.

 

 

zrzi230.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Dubňany

Zrzi je kocourek, kterému zastřelii kočičí mámu - více najdete zde. Druhé koťátko bohužel nepřežilo. Zrzi se má čile k světu, u nás se ho ujala kočičí máma Kelly (koťata Daffy, Bela, Beky a Murko).
24.7.2017 - Zrzi u nás čeká na svůj domov už rok. Je to nádherný zrzek, mazel, rád se nosí přes rameno. Rád by měl v novém domově kamaráda. 23.9.2017 - Zrzi odjel do nového domova, do Brna, k Čitovi.

Další fotky zde.

Zrzi byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Radka s Lubou, Alfa, Beta a Megie. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Zdenička

22. 9. 2017

zdenicka270.jpgKočka, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Koťátko Zdenička bylo nalezeno opuštěné v Hodoníně u cihelny. Má výtok z očí, léčíme.
19.7.2017 - Zdenička je úžasná, krásně zbarvená, a je to mazlivka mazlivá. Je zdravá, očkovaná a může do nového domova. Nevhodná jako jedináček. 22.9.2017 - Zdenička dnes odjela do nového domova do Brna, do bytu, ke kočičce.

Další fotky zde.

Zdenička byla adoptována na dálku, její adoptivní rodinou byla Andrea Kudláčová a kočička Misha a Julča a kocourek Diamond. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Jaroušek 02 a Remmy

22. 9. 2017

jaro250.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Jaroušek - 8 týdnů starý kocourek, zablešený, zasvrabený nalezen u bezdomovců ve vybydleném domku v Hodoníně. Jaroušek je už odblešený, nadlábl se a odpočívá. Nevhodný jako jedináček. 26.11.2016 Jaroušek byl umístěn do Brna, do domku s voliérou, k dvěma kočkám a pejskům. Domov našel na VII.umísťovací výstavě opuštěných koček v Brně.

Další fotky zde.

Jaroušek byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Táňa Jankovičová a čičindy Kája a Terka.  Děkujeme!
 

rem270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Remmyho slyšely děti, jak pláče v motoru auta. Pomocí hry se jim ho podařilo vylákat a zavolaly k nám. Remmy je krásný moureček, který si rád hraje a moc rád asistuje u všech činností. Rád taky při hře opatrně kouše, ale drápky nevytahuje vůbec.
22.7.2017 - Remmy vyrostl a je z něho velký kocour, je to takový něžný obr. Nevhodný jako jedináček. 22.9.2017 - Remmy dnes odjel do nového domova, do Brna k Jarouškovi  a dalším kočičkám a pejskům.

Další fotky zde.

Remmy byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Jana a kocouři Charlie a Mick. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Lady (nyní Terezka), Kris (nyní Kubík), Jakoubek (nyní Ferda), Debie (nyní Lízátko), Pretty a Michal

22. 9. 2017

 

lady05.jpg jakoubek120.jpg kris01.jpg
debie04.jpg pretty18.jpg  michal.jpg

mrcipanek370.jpgO Lady Terezce, Krisovi, Jakoubkovi, Debie, Pretty a Michalovi a Marcipánkovi si můžete přečíst zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 24

Morgen

21. 9. 2017

morgen351.jpgKocour, nar. 5/2017
Umistění:
depozitum Hodonín II.

Morgen - kocourek byl nalezen hladový u ubytovny na Pančavě v Hodoníně. Nevhodný jako jedináček. 21.9.2017 Morgen byl umístěn do Břeclavi, ke dvěma kočičkám.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Bellamy

21. 9. 2017

bellamy350.jpgKocour, nar. 4/2017
Umístění:
depozitum Mikulčice

Bellamy je kocourek, kterého našla naše známá vyhladovělého u sebe na zahradě. Když se ptala v okolí, komu patří, tak jí sousedé řekli, že kocourek se tam toulá již několik dní. Po přijetí do depozita byl kocourek velmi unavený a zpočátku jen jedl a spal. Teď už se začíná rozkoukávat a se všemi se seznamuje. Je velmi mazlivý, rád se chová a nevadí mu ani pejsci. Bude moc vděčný za nový domov v domě se zahrádkou a ideálně s nějakým kočičím parťákem. 21.9.2017 - Bellamy odjel do nového domova do Šitbořic, do domku, ke dvěma kocourkům a pejskovi.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Drápek

21. 9. 2017

drapek370.jpgKocour, kastrovaný, nar. 6/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

6.3.2017
Volali pracovníci z nemocniční vrátnice v Kyjově, že v zahradě našli kocourka a že má zraněnou tlapku. Kocourka jsme vzali na veterinu, byl to jen vytrhlý drápek, kocourek byl ošetřen a je v našem depozitu. Dostal jméno Drápek.
30.5.2017 - Drápek je zdravý, očkovaný, kastrovaný a může do nového domova. Je k člověku milý a mazlivý, ale velké množství koček na malém prostoru mu vadí, je u nás nešťastný. Pokud hledáte kočku, která se ráda mazlí - Drápek je přesně to, co potřebujete!   Pouze do domku se zahrádkou. 21.9.2017 - Drápek umístěn do Nechvalína, do domku se zahradou a stájemi, ke kocourkovi Šedivákovi a kočičí slečně Dolfí, kterým nedávno zemřel jejich parťák.

Další fotky zde.

Drápek byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli Libor a Pavla Adamíkovi. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Kristián 03

19. 9. 2017

kristian270.jpgKocour, kastrovaný, nar.4/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Kristán byl nalezen sám opuštěný v parčíku na Sacharovově ulici v Hodoníně. Pár dní před tím zde byla nalezena Janinka - myslíme si, že koťata patří k sobě a někdo je tu vypustil. Kristián je milý kocourek, je velice hodný, bezkonfliktní, kliďas a určitě bude dobrým společníkem vaší kočce. Nevhodný jako jedináček. 3.3.2017 Kristián byl umístěn do Brna, do bytu, ke kocourkovi.
5.3.2017 byl Kristián po dohodě vrácen k nám, zpráva níže.
19.9.2017 Kristián byl umístěn do Žarošic, do domku, k jedné kočičce.

Další fotky zde.

Kristián byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Nataša Pospíšilová, pes Honey a kočka Reila. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Oskar 07

18. 9. 2017

oskar350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2017
Umístění:
dočasná péče Mikulčice

30.4.2017 - Dnes dopoledne jsme měli příjem. Tento kocourek se objevil u sklepů v Mutěnicích a paní ho tam začala krmit. Kocour se dnes sotva dovlekl - má zraněnou tlapku. Zranění je staršího data a tkáň nekrotická. Po vyšetření na veterině, bylo rozhodnuto, že je nutná amputace. 
1.5.2017
Oskar z Mutěnic je po amputaci, vypadá to jakoby se chytil do želez a podařilo se mu tlapku uvolnit. Teď odpočívá.

31.5.2017 - Oskarovi se rána po amputaci zahojila, ale kocour nechce opustit voliéru a straní se ostatních koček. Je to pro něj velmi stresující a potřeboval by co nejdříve do nového domova.
7.6.2017 - Paní Tereza Valoušková nám nabídla pomoc a tak jsme k ní do Mikulčic dnes odvezli Oskara ke dvěma kočičkám domácím a dvěma v dočasce. Dělujeme!
18.9.2017 - Oskarovi se dočasná péče v Mikulčicích stala domovem trvalým.

Další fotky zde.

Oskar byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Simona Mrázová se sestrami a maminkou. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Olivka 02, Datlička 02, Rupi a Ava 02

17. 9. 2017

olivka250.jpgKočky, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Kočičky Olivku a Datličku, nalezla paní u stájí v Lužicích, někdo je tam v mrazivé listopadové noci hodil. Byly čisté, pěkné - někdo je musel mít doma a takto se jich zbavil. Byly vyděšené a velice se bály, paní je nemohla chytit, ale nakonec se podařilo. 15.1.2017 odjely Olivka společně s Datličkou do nového domova, do Prahy, do bytu ke dvěma kočkám.

Další fotky zde.

 


datlicka320.jpgrupi270.jpgava300.jpg

 

 

 

 

  

 

Kocour, nar. 5/2017
Kočka, kastrovaná, nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Hodonín I.


24.6.2017 - Dnes jsme přijali čtyři další koťata! Ve stajích ve Střelicích u Brna jich bylo šest, dvě roztrhal pes a zbytek zachránila paní a koťata přivezla k nám. Jsou to dvě kočičky - černobílá Fey a želvovinová Ava a dva kocourci - černobílý Rupi a černý Dino. 17.9.2017 - Rupi a Ava byli společně umístěni k Olivce a Datličce, do Prahy, do bytu.

Další fotky zde.
Další fotky zde.

Rupi byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla paní Jana Hegerová. Děkujeme! 

 

Více zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Ozzy 02 a Oggy 02

17. 9. 2017

ozzy-270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2015
Umístění:
dočasná péče Dolní  Bojanovice

Ozzy je kocourek, které se jako kotě ukrýval v keři u silnice v Dolních Bojanovicích, kde si ho všimla slečna, když šla se psem na procházku. Kontaktovala paní, která si ho v Dolních Bojanovicích vzala do prozatímní péče. Ozzy je milý a hravý mladý kocourek. Je zvyklý chodit ven, takže pouze do domku se zahrádkou. 17.9.2017 - Oba kocourky Ozzyho i Oggyho si vzala rodina paní, která měla kocourky v dočasné péči, do domku se zahradou v Dol. Bojanovicích.

Další fotky zde.

Ozzy byl do 2/2017 adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla paní Eva Křemenová. Děkujeme!

Ozzy byl od 8/2017 znovu adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Michaela Miklíčková. Děkujeme!

oggy-350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 4/2015
Umístění:
dočasná péče Dolní Bojanovice

Oggy je čistotný, hravý a umazlený kocourek, který byl nalezen v obci Dolní Bojanovice v blízkosti velmi frekventované hlavní silnice, kde se vystrašeně choulil v křoví a příšerně naříkal. Ujala se ho paní, která v blízkosti bydlí a Oggyho osud jí nebyl lhostejný, ale jelikož má již svých kočiček pět, nemohla si kocourka ponechat, proto se obrátila na nás a vzala Oggyho do dočasné péče. Je zvyklý chodit ven, takže pouze do domku se zahrádkou. 17.9.2017 - Oba kocourky Ozzyho i Oggyho si vzala rodina paní, která měla kocourky v dočasné péči, do domku se zahradou v Dol. Bojanovicích.

Další fotky zde.

Oggy byl adoptován na dálku do 30.9.2016 - jeho adoptivní rodinou byla Adéla Blahová. Děkujeme!
Oggy byl znovu od 11/2016  adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Stáňa z Liberce a pět koček a kocourů v domě. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Mikeš 03, Miňonka a Mojmír

16. 9. 2017

mikes300.jpegKocour, kastrovaný

5.9.2014
Dnešní dopolední telefonát nás zase šokoval a to už jsme si myslely, že nás nic nepřekvapí.
Volala paní, že jí zemřel tatínek a policie zapečetila byt a už je to šestý den, co tam zapečetila i kocoura, bez jídla i vody.
  17.9.2014 Mikeš byl umístěn do Hulína, do bytu jako jedináček - místo Micinky .

Více zde.

mino350.jpgKočka, kastrovaná, nar. 4/2014

Kočička Miňonka a kocourek Bukyn se narodili kočce, která se přitoulala k činžáku u nádraží v Hodoníně. Paní, která tam bydlí nás požádala o pomoc, kočku jsme vykastrovaly a paní si ji nechá. Koťátka zůstala u ní v dočasné péči a teď už jsou u nás jsou připravena odejít do nového domova. 19.2.2016 byla Miňonka umístěna do Hulína, do bytu kocourkovi Mikešovi.

Další fotky zde.

Miňonka byla adoptována na dálku do 04/2015 - její adoptivní rodinou byli Honza, Zuzka a Anežka s kočkami Myškou a Eliškou. Děkujeme!

Miňonka byla  adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla paní Eva Křemenová. Děkujeme!

mojmir350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Hrušky

Kocourek Mojmír se přitoulal na zahradu domu ve Vacenovicích a nemínil odejít. Domácí kočka ale druhé kočky nesnáší, začala si díky této situaci dokonce vyškubávat srst a tak jsme Mojmíra vzali k nám a hledáme mu domov. Mojmír má lidi rád, rád se pomazlí i nechá hladit, ale chovat v náručí se nechce. Velkou skupinu koček nemá rád, v našem depozitu trpí, ale jedna mu vadit určitě nebude a může být i sám. Moc by chtěl chodit ven, takže pouze do domku se zahrádkou. 16.9.2017 Mojmír byl umístěn do Hulína, do rodiny, kde už je Mikeš a Miňonka, ale nebude bydlet s nimi, ale ve firmě, kde bude moci i ven a nebudou tam další kočky.

Další fotky zde.

Mojmír byl adoptován na dálku, jeho adoptivní rodinou byla Darja Čablová. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Perlička a Míca, kočičí babička

16. 9. 2017

perlicka01.jpgPerličku a její sourozence jsme přijaly v červnu 2012, kdy je lidé našli opuštěné pod lavičkou u opuštěného domu. Nejspíš je tam zanechal záměrně jejich majitel. 6.8.2012 byla umístěna do Ratiškovic ke kočce Chlupíčkovi.

Fotky z Perliččina pobytu u nás a z jejího nového domova najdete zde.


mica300.jpgKočka, kastrovaná, 17 let
Umístění:
dočasná péče Ratíškovice

8.5.2017
Dnes ráno jsme přijali mourovatou kočičku. V Hodoníně na sídlišti, Jižní 19 byla kočička zaklíněna v mřížce od sklepního okénka. Vypadá to, že někomu vypadla z balkónu a snažila nějak dostat do domu.
12.5.2017 - Je velmi vyděšená! Bojí se, nežere. Ví někdo čí je? Volejte 724 142 463.

16.5.2017
Majitelku se nám podařilo vypátrat, ale šťastný konec nečekejte ... Kočku vyhodila na ulici sama majitelka. Kočce je 17 let.
Vysvětlení - kočka je podle ní "schizofrenní", napadla její synovce a ji poškrábala. Nechce ji.
Ale nebojte se, o kočičí babičku Mícu je postaráno. Azyl jí poskytla paní Nela Gajdíková, které moc děkujeme. Jak si kočičí babička zvykala na nový domov, najdete zde16.9.2017 - Míca si v rodině krásně zvykla, s Perličkou také nemá problém a dočasný domov v Ratíškovicích se jí stal domovem tvalým.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Monty 03 a Tydla

15. 9. 2017

monty-maly.jpgMonty je asi tříletý kocourek, který přišel k jedné slečně na zahradu. Kamarádil s jejími kočkami, ale k člověku se nepřiblížil. Později onemocněl a bylo to čím dál horší…. Měl hnisavé oko, které nemohl otevřít a velkou rýmu. Chytit se nenechal.
Až jednoho dne, když byla venku velká zima, seděl na okně. Asi se rozhodl, že by mu už slečna mohla pomoct :-).
Montyho jsme vyléčily, daly vykastrovat, oko mu paní doktorka spravila jednoduchým zákrokem a Monty
mohl do nabídky, ale slečna si to rozmyslela a Montyho si od nás odvezla zpátky. Tentokrát už do domu, protože se ukázalo, že je to veliký mazel a lidskou péči přijímá rád.:-) Nyní se kamarádí i s fenečkou jezevčíka a je rád, že se vrátil. Náklady na jeho léčbu slečna uhradila. 15.3.2013 Byl Monty umístěn do Archlebova, do domku, ke dvěma kočkám a pejskovi.
Fotky Montyho z jeho nového domova najdete zde.

tydla250.jpgKočka, kastrovaná, nar. 3/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Tydla a Matylda - obě kočičky byly nalezeny vyhladovělé v poli za Karlínem. Tydla je hodně hravá, hodně kontaktní a mazlivá. Nikdy nepřehlídne, když budete jíst a ráda se přidá k vám. V mazlení velmi náruživá, ale nikdy neškrábne, moc milá kočka. Některé kočky u nás si na ni zasedly a šikanují ji, moc by potřebovala nový domov. 15.9.2017 Tydla dnes odjela do Archlebova ke kocouru Montymu, kočce Šedince a jezevčici Eny.

Další fotky zde.

Tydla byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Kristýna Kubínová a kocourek Fufík. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Natálka 03, Šira, Bohdanka a Fergus

14. 9. 2017

natalka350.jpg

Kočka, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Natálka se přitoulala hladová k jednomu penzionu v Lužicích. Majitel penzionu hrozil jejím zabitím a tak byla převezena k nám. Natálka je nádherná kočička s elegantním kožíškem. Milá, mazlivá, hravá, zvědavá, ráda dovádí s ostatními koťaty.  Nevhodná jako jedináček. 16.9.2016 byla Natálka umístěna do Bzence, do domku ke kocourovi Matýskovi, kočičce Fifince a německému ovčákovi Brixovi.

Další fotky zde.

sira250.jpgKočka, kastrovaná, nar. 5/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Šira je dcera Savany, kočky, která přivedla svá koťata Širu a Tadeáška k domovu pro seniory. Máma Savana i Tadeášek už domov mají, ale Šira čeká na svůj domov už více jak rok. Nutně pro ni hledáme domov, je to mazlivá a velice hodná kočička a někteří jedinci si na ni zasedli a šikanují ji, Šira v depozitu trpí a bojí se. Může dělat společnost vaší kočce, ale může být i jedináčkem. 9.1.2017 byla Šira umístěna do Bzence, do domku k naší Natálce a ke kocourovi Matýskovi, kočičce Fifince a německému ovčákovi Brixovi. Moc za Širu děkujeme!

Další fotky zde.

Šira byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Jorga Lišková, Bucík, Liduška a Jeník. Děkujeme!

bohdanka300.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2013
Umístění:
depozitum Hrušky

15.5.2017 - K útulku pro psy u ZOO v Hodoníně byla odložena krabice zalepená izolepou a k ní položen list papíru: "Je to kočka, 4 roky, kastrovaná. Žila v bytě s druhou kočkou a se psem. Nemá ráda děti." Co k tomu říct? Jak to může někdo, kdo má dvě kočičky a psa udělat? Kočička dostala jméno Bohdanka. Žere, mazlí se, ale zatím se bojí. Ještě potřebuje čas, ale určitě to zvládne. Video zde.
20.6.2017 - Bohdanka je u nás víc jak měsíc, ale stále se moc  bojí ostatních koček! Většinu času tráví ve skříni, proto by moc potřebovala do nového domova! S jednou hodnou kočkou nebo i psem určitě nebude problém a nebo jako jedináček. 28.6.2017 Bohdanka odjela do nového domova, do Bzence za Natálkou a Širou.

Další fotky zde.

Bohdanka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Zuzka a kocour Monty. Děkujeme!

fergus250.jpgKocour, kastrovaný, nar. cca 2012
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Fergus je dospělý kocour, který se v srpnu 2016 přitoulal na sběrný dvůr v Hodoníně. Nemocný, hladový, bez oka, chybí mu některé zuby. U nás se po ošetření a kastraci vyklubal z Ferguse úžasný kocour - velký mazel, rád si hraje a ostatní kočky snáší dobře.
20.8.2017 - Fergus musel na veterinu, pro stálé hnisání mu vytrhali i zbytek zubů, infekce byla i v očním důlku, ten se vyčistil a zašil. Fergusovi se ulevilo a daří se mu dobře.
5.9.2017 - Dnes Fergus musel na znovu veterinu, v očním důlku začalo znovu hnisat.
14.9.2017 - Stehy byly vytaženy a Fergus byl převezen do Bzence, k Šiře a Natálce, protože u nás je často nemocný, má oslabenou imunitu a znervózňuje ho velké množství koček. Věříme, že v "normálním" prostředí mu bude lépe.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 2

Lucinka 07

13. 9. 2017

lucinka270.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.


18.7.2017 - Byli jsme upozornění, že v Hodoníně na Nesytě naříká tato kočička. Dnes jsme ji přijali, je hubená jak lunt, hladová, dehydrovaná a unavená .. Paní, která kočičku nahlásila, říkala, že sousedé, kteří se před časem odstěhovali z pronájmu, měli bílou kočku, že by jim utekla a vrátila se na místo? Nevíme, ale po kočičce se u nás nikdo neptal .. Dostala jméno Lucinka a odpočívá.
5.9.2017 - Lucinka se zotavila, přibrala a je po kastraci. Je to něžná kočička. Ráda se chová, dá packy kolem krku a mazlí se a mazlí. Otírá hlavičku o obličej, občas olízne bradu, nos. Zítra musí na reoperaci, má kýlu po kastraci. Bude ráda JEDINÁČEK. 13.9.2017 Lucinka byla umístěna do Dolních Dunajovic, do bytu s výběhem, jako jedináček. Překvapení pro přítelkyni, která si kočičku moc přála.

Další fotky zde.

Lucinka byla adoptována na dálku, její adoptivní rodinou byla Klára Chmelová s kocoury Maxíkem a Santafem. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Jiřinka 02, Ron, Sára 08, Gabriel, Oliver 04 a Nataša

10. 9. 2017

jirinka300.jpeg

 

ron370.jpg

 

 

 

 

sara350.jpggabriel350.jpgVíce zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oliver350.jpg

 

 

 

 

 

 

natasa280.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 3

Žako 03 a Žoly

9. 9. 2017

zako270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2017
Umístění:
dočasná péče Starovičky

21.6.2017 - dnes nám byla nahlášena tři opuštěná koťata v parku na Mírovém náměstí v Hodoníně. Jsou to kocourci - Žako, Žoly a Tony. 
30.8.2017 - Žako je veselý, hravý a může do nového domova. Rád by šel i se svým bráchou Žolym. Nevhodný jako jedináček. 9.9.2017 Žako a Žoly byli spolu umístění do Prahy, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Žako byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli manželé Pospíšilovi a kočičky Sárinka, Olivka, Datlička  a kocouři Bertík, Charlík, Denísek a Matýsek. Děkujeme!

zoly270.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2017
Umístění:
dočasná péče Starovičky

21.6.2017 - dnes nám byla nahlášena tři opuštěná koťata v parku na Mírovém náměstí v Hodoníně. Jsou to kocourci - Žako, Žoly a Tony.
30.8.2017 - Žoly je veselý, hravý a může do nového domova. Rád by šel i se svým bráchou Žakem. Nevhodný jako jedináček9.9.2017 Žako a Žoly byli spolu umístění do Prahy, do domku se zahradou.

Další fotky zde.

Žoly byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byla Petra Konečná a kocourci Čertík a Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Majda

30. 8. 2017

majda350.jpeg

Kočka, kastrovaná, nar. 8/2016
Umístění:
depozitum Dubňany

Majda je roztomilá mourečka, která se jednoho dne objevila hladová u obchodu v Dubňanech.
29.8.2017 - Je to hravá, milá, bezkonfliktní kočička, je hodně temperamentní a akční a v novém domově by měla mít kočičího parťáka. Nevhodná jako jedináček. 30.8.2017 - Majda byla umístěna do Brna, do bytu ke kočce Gáje.

Další fotky zde.

Majda byla adoptovaná na dálku - její adoptivní rodinou byly Jana a Madlenka s Mikeškou, Simem a Ellí. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

Terezka 09

12. 8. 2017

terezka350.jpgKočka, nar. 4/2017
Umístění:
depozitum Mikulčice

Terezka byla nalezena v Moravské Nové Vsi kousek od místa, odkud k nám strážnici přivezli kočku s koťaty. Myslíme si, že Terezka patřila k nim. Byla hladová a naříkala u silnice. Přijali jsme ji k nám, je to mazlík. Nevhodná jako jedináček. 12.8.2017 Terezka byla umístěna do Brna, do bytu, ke dvěma kočkám a pejskovi.

Další fotky zde.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 0

Tim 02

12. 8. 2017

tim350.jpgKocour, kastrovaný, nar. 5/2016
Umístění:
depozitum Hodonín II.

Tima našel náš kamarád v Petrově, v přístavu u restaurace. Nikdo se k němu nehlásil. Timeček je úžasný kocourek, velký pohodář, uvrněný mazlíček, ale také divočák a raubíř, který nutně potřebuje kamarády -  nevhodný jako jedináček. 12.8.2017 Tim byl umístěn do Šardic, do domku ke třem kočičkám.

Další fotky zde.

Tim byl adoptován na dálku - jeho adoptivní rodinou byli manželé Pospíšilovi a kočičky Sárinka, Olivka, Datlička  a kocouři Bertík, Charlík, Denísek a Matýsek. Děkujeme!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naši v novém domově | Komentářů: 1

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37

následující »