Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč koťata dvě?

U některých koček (a u koťátek vždy), které hledají domov a jsou v naší nabídce, najdete větu "Nevhodný/á jako jedináček".

Proč? Co to znamená?

Máme dost zkušeností, abychom mohli říct, že kočka není samotářské zvíře a většina má ráda společnost druhých koček. Mezi kočkami jsou i vyjímky, které ostatní kočky nesnáší, ale většina koček potřebuje kočičí společnost, kterou jí člověk nedokáže nahradit. Více informaci najdete zde.

kot2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U koťat toto platí bez vyjímky. Koťata vždy potřebují stejně starého parťáka. Představte si, že kotě žije u své matky a se svými sourozenci a nebo i pokud je bez matky, je u nás obklopeno stejně starými koťátky. Všichni navzájem se spolu hrají, přepadají, zakusují, honí a pozorují. Až jsou unavené, přitisknou se jeden k druhému, navzájem se olizují a pak spolu spinkají. Nikdy nenajdete kotě, která spinká osamoceně, pokud se má ke komu přitulit.

 

kot350.jpgKdyž se takové kočičí mimino ocitne samo v novém domově, bude mu velice smutno - nebude se mít s kým prohánět, nebude mít s kým spinkat. Půjdete do práce a co koťátko bude samo doma dělat? A i kdyby jste byli celý den doma, nemůžete kotěti nahradit společnost druhého kotěte.

 

Nechceme, aby kotěti bylo smutno, aby plakalo, proto říkáme, že je nevhodné jako jedináček. Kotě, které nemá parťáka také více "zlobí", nudí se a bude častěji lozit a šplhat kde nemá, bude shazovat věci, bude v noci plakat. kot1.jpg

Pozor!
Parťákem ke hrám není ani starší a už dospělá kočka nebo kocour.
Mnoho lidí tuto chybu dělá a pak se na nás obrací o radu co dál, že kotě je moc divoké, kočku přepadává a ta ho za to nesnáší nebo naopak, že starší kocour si s kotětem hraje velmi nešetrně, kouše ho až kotě naříká a oni se bojí je nechat spolu o samotě. Čtěte zde (obzvláště komentáře na stránce dole).

Také nedoporučujeme kotě ke starým lidem - kotě je živel, a myslíme si, že každá babička nebo dědeček spíše uvítá klidnějšího společníka, který se rád pomazlí na klíně, bude s nimi sledovat televizi a zkrátka dělat společnost. Kotě toto očekávání rozhodně nesplní. Navíc takoví starší lidé, kteří chtějí jednu kočičku, mohou pomoci těm kočkám, které u nás velmi trpí a jsou ve stresu z velkého množství koček. Taková kočka je pak v novém domově svým lidem velmi vděčná.

Kočičího parťáka člověk nikdy nenahradí ...

Video LuckyCats

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář