Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jovana

18. 9. 2018

jov11.jpgKočka, kastrovaná, nar. 2016
Umístění:
depozitum Starovičky

10.7.2018 - Byli jsme upozorněni na případ tří opuštěných koček z Podivína. Jejich majitelka odešla, v bytě zůstaly kočky s jejím přítelem, ten se však stěhuje a kočky nechce a tak je vypustil z bytu ven. Přestože jsou to kočky dvouleté, ani jedna není kastrovaná! Oznamovatelka nám sdělila, že ona už má své kočky a o tyto se nezvládne starat a tak tři kočky - Tequilu, Jovanu a Monami bereme k nám. 3.8.2018 - Všechny tři jsou trošku bázlivější, potřebují čas, aby si zvykly, ale mazlení májí rády. 18.9.2018 - Jovana odjela do nového domova, do Opatovic, do domku, kde na ni čekají kočičí kamarádky.

Další fotky zde.

Jovana byla adoptována na dálku, její adoptivní rodinou byla Kristýna Osobová s kočičkou Bárou. Děkujeme!


Zprávy z nového domova:

25.9.2018
Dobrý den,
posílám fotky a nějaké to slovo k Jovance, kterou máme od vás.
Dnes je to týden, co bydlí s námi doma. Hned v úvodu bych chtěla říct, že je to pěkná uličnice. Ale v žádném případě to nemyslím zle.
Abych to rozvedla.
Hned první den, co byla u nás, neměla s ničím problém. Všude šmejdila, všude lezla, vše potřebovala vidět a v noci, když se šlo spát, tak nám lezla po hlavách.
Druhý den a následující dny si obsadila ložnici a žádnou z koček a kocourů, které máme doma, do ní nechtěla pustit. Byla prostě její a když se někdo přiblížil, tak dostal ťapkou s pořádným zasyčením. Dny šly dál a Jovanka se usídlila jen v ložnici, kde byla spokojená. Ona ano, ale ostatním se to nezdálo, že nemohou za námi. Naříkavě mňoukali u dveří. Rozhodli jsme se tedy, že prozatím ložnici pro kočky zavřeme. Jovanka tedy musela, chtě nechtě, za ostatními do ostatních pokojů. Naše kočky, tedy teď už i Jovanka, se nejvíce zdržují v obýváku. Máme tam udělané veliké škrabadlo, rozmístěné krabice a celkově se tam asi kočky cítí dobře, protože jsou tam snad pořád. :-)
Netrvalo to moc dlouho a Jovanka zjistila, že do ložnice se už nedostane a že bude muset být s ,,cizákama,, v obýváku. No, mysleli jsme, jaká to bude tu první noc  mimo ložnici katastrofa, ale Jovanka si našla místečko na okně, kde se usídlila a spinkala tam. Teď (poslední dva dny), si už oblíbila místo na škrabadle, do ložnice už ani moc nechodí a pomalu se seznamuje s ostatními členy (kočka a kocouři) domácnosti.
Seznamování jim zatím moc nejde, ale určitě to nevypadá, jak první den. :) A jelikož je Jovanka drzoun a když jíme tak packy musí mít až v naší puse, aby ji třeba něco neuteklo, tak jde k nám i přes mrtvoly... Teda, přes kočku a kocoury a to jí už najednou nevadí, že tam jsou. :-) U nás tedy bude asi platit to, že jídlo sbližuje. :-)
Na závěr bych chtěla říct, že je opravdu úžasná. Mazlivá, hravá, průbojná, trochu sobecká, vtíravá, zvídavá, nebojácná a v neposlední řadě chytrá a vnímavá. Moc za ni děkujeme. S jejím příchodem to u nás ožilo a jsme za ni moc rádi. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale ona si princezna asi myslí, že je nefotogenická a moc se fotit nechce. Snad to bude v dalším e-mailu s jejími fotkami lepší.
Poslední 4 fotky jsou kamarádi s kterými Jovanka u nás žije.
Hezký den, Kája a Lulu

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář