Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malvína

14. 8. 2016

malvina300.jpgKočka, kastrovaná, nar. 8/2015
Umístění:
depozitum Hodonín I.

Malvína je krásná kočička, která se hladová asi dva týdny potulovala v zahrádkářské kolonii za hřbitovem v Hodoníně Byla čistá, jestli někomu při přepravě náhodou utekla nebo ji sem někdo vyvezl, nevíme. Nikdo se o ni nepřihlásil a tak jí hledáme domov. Malvína je hodná a velký mazel, umístěna může být jako jedináček nebo k hodné, klidné kočce. 14.8.2016 byla Malvína umístěna do Mutěnic, do bytu, kde bude rozmazlovaným jedináčkem.

Další fotky zde.

Zprávy z nového domova:

16.8.2016
Dobrý den,
posílám první zprávu o našem novém členu rodiny.
Malvína, kterou jsme přejmenovali na Viki, se tu chovala podezřele klidně už od prvních chvil. Sice se trochu lekala hlasitějších zvuků, nebo si našla pěkné místo u dětí pod postelí, ale dala se lehce vylákat na sladká slůvka. Děti ještě ten den, kdy jsme ji přivezli říkali, že se tu chová, jako by tu už byla:-) 2 týdny. Nechala se hladit, o vše se pečlivě otírala, v poklidu ležela na koberci a pozorovala chod naší rodiny.
malvina350.jpg
První den okupovala obyvák, nyní ráda lehává v dětském pokoji. Vždy si vybere místnost, kde se vyskytuje většina osazenstva a polehává na posteli, na zemi, na válendě. Na okno zatím nešla, i když jsem ji zasíťované okno v ložnici nabídla:-). Hračky jsme s ní už vyzkoušeli, užívá si je jako pravé odrostlé kotě:-).
Zdá se i docela chytrá, jelikož stačilo 1-2 x naznačit, že na stůl v obyváku nesmí ( máme tam konferenční i jídelní), a respektuje to. Co dělá v noci, to ponecháváme na ní:-):-).
Opravdu se stává rozmazlovaným jedináčkem...:-).
Děkujeme a přejeme krásný den, Lada s rodinou

19.8.2016
Dobrý den všem!!

Po téměř 3 měsících našla cestu domů naše Marion. 14 dnů před nalezením pobíhala kolem našich bytovek a sousedka ji krmila, aniž by tušila, že je to naše číča. My neměli ani ponětí, sami jsme byli na dovolené. A v myšlenkách jsme se s ní už rozloučili...
Asi 5 minut nás nepoznávala, ale jak jsem ji postavila v obyváku, už pochopila a je na nás neustále nalepená a užívá si ztracený čas :-).
Pár dnů před tím jsem si pořídila novou číču z SOS útulku v Hodoníně-princeznu Malvínu. Po 2 dnech oddělených místností, výměny, vyjadřované lásky oběma, miskách se žrádlem, jenž dělila jen přepážka jsem jim poskytla společné setkání. Je to asi hodina a zatím se neporvaly...
Držím palce všem majitelům zracených čičin i samotným 4-nožcům:-), aby se zase šťastně setkali!!!
Malvína, Marion a jejich 4 obdivovatelé:-)

3.9.2016
Dobrý den,
zítra to budou 3 týdny, co k nám Malvína přišla. S později nalezenou číčou Marion se mi je snad podařilo dát dohromady, jak nejlíp to šlo. Nikdo nekaká mimo společné WC, nikdo není pernamentně schovaný kdoví kde, mají dohromady misku granulí a vodu. Kapsičky dostávají každá zvlášť :-). Noční a občas i denní bojůvky nepřestávají, Malvína je ta aktivní.
Chová se tak jako na začátku. Příjmá pohlazeníčko, někdy si o něj i řekne otřením a zakňouráním. Okupuje televizní křeslo, tam se blaženě roztahuje :-). Občas, když ji pochováme na rameni, začne i vrnět. Chvilku tak setrvá a už maže získat svou kočičí důstojnost opět na sedačku nebo pod konferenční stolek. Tam se natáhne a je spokojená :-). Poležení v lidském klíně není zřejmně v její povaze, ale i tak ji milujeme. Hračky, které vyžaduje obzvlášť navečer, ty si užívá opravdu dosyta. Balkon i parapet se už nebojí použít, tak jako na počátku.
Krásný den vám přeje Lada a spol.:-)

9.9.2016
malvina300.jpgDobrý den, ještě posílám nějaké to foto s Malvínou:-)....
Hezký víkend, Lada B.

 

 

 

 

 


29.10.2016
Dobrý den,
posílám pár foto o naší-vaší Malvíně a k tomu pár řádek.
Je to asi 2,5 měsíce, co ji máme a pořád umí číča překvapit. Jako majitelka jsem se nehodlala smířit jen s přítomností kočky bez výraznějších projevů náklonosti a zkoušela jsem ji brát na své
malvina300.jpgnohy, když jsem si např.všimla, že "teď má princezna náladu :-)".  Škrabkáním a hlazením jsem ukazovala, že toto místo je taky bezpečné a navíc i příjemné. A tak po pár týdnech nenásilného "výcviku" došlo k příjemnému posunu. Po zaklepání na nohy přijde Malvína, pokud má pochopitelně náladu :-) sama lehnout si do lidského klína. Někdy i sama od sebe. Ještě odbourat její občasné nervozní mávání ocasem... ale už zvládne i půl hodku ležet a dřímat u člověka:-)). Jsme z toho příjemně překvapení a užíváme si to!
Hezký den všem, i čtyřnožcům, přeje Lada a spol.

17.1.2017
Malvína je šibalka, trošku občas nervooozní - ocas lítá sem a tam, nálety na kolegyňku přetrvávají , ale na mazlivosti se zlepšila :-). Sníh si vyzkoušela i na balkoně, který jsem si zasíťovala - viz foto
.

15.3.2017
Dobrý den,
přidávám opět pár fotek Malvíny. Je to raubířka, asi dost teritoriální - pořád atakuje naši Marion, naštěstí ne soustavně :-). Ale stal se z ní mazlík, který je často člověku "za zadkem",dokonce po ránu přijde vytřít prostěradlo v posteli, pokud na ni mám po ránu čas :-)... Ale ocásek se jí pořád často mrská :-). Nicméně vypadá v pohodě:-).
Pěkné dny plné spokojených klientů přejeme z Mutěnic:-).

26.6.2017
Dobrý den,
posílám předprázdninové info o Malvíně.

malvina350.jpgJe to naše umazlené zlato. Akční chování s Marion přetrvává. U všeho asistuje, polehává poblíž jako pes. V klíně si to užívá, škrabání pod krčkem a za ušima - to je její oblíbené. I mrskání ocáskem ubylo. Myslím, že během těch 10 měsíců každý týden něčím překvapovala :-), v dobrém samozřejmě. Po příchodu Sašky jsem čekala nějaké problémy, ale ukázala se jako lehce submisivní, zvědavá a trpělivá číča :-). A jakmile pochopila po pár týdnech, že jí nic nehrozí, chodila si i pro mazlící nášupy :-). Asi aby Sašce ukázala, jak pevná je její pozice při mazlící hirearchii.
Klidné prázdniny (naivní jsem a budu)  přejeme z Mutěnic.

26.8.2017
Dobrý večer,
nedávno uplynul rok od příchodu Malvíny k nám domů. Je to požitkářka každým coulem,  naplno dovádí s pírky na bičíku a naplno se mazlí. V podstatě nechápeme, jak jsme bez koček mohli fungovat předcházejících 100 let:-)). Děkujeme a posíláme výroční pozdrav z Mutěnic:-)!!
A pár obrázků z jejího "náročného života":

 
Další fotky zde.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krása

(H&spol., 5. 9. 2016 20:54)

To je pěkné počtení, když se taky někdy podaří najít ztracenou kočku, o které už jste si mysleli, že je fuč! Hodně štěstí a ať se číčám daří dobře.

Re: Krása

(Lada , 9. 9. 2016 10:00)

Díky moc, je to fakt nepopsatelný pocit:-).

 

 

Facebook

Kontakt

Kočky SOS

zapsaný spolek
695 01 Hodonín

IČ: 27026205
č. účtu: 177627810/0600
nebo transparentní
č. účtu: 2600773655/2010

tel.č. 724 142 463 nebo 725 859 450

Kocky.SOS@seznam.czStatistiky

Online: 14
Celkem: 1951832
Měsíc: 19284
Den: 627