Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mau 02

14. 4. 2018

mau.jpgKočka, kastrovaná, nar. cca r. 2016
Umístění:
depozitum Starovičky

Dozvěděli jsme se o případu pomnožených koček u jedné chaty u rybníka v Hrušovanech. Bylo potřeba kočky odchytat a nechat kastrovat. O případ se zajímalo více organizací a tak, abychom pomohli, naše kolegyně nechala kastrovat 4 kočky přes FELITI KASTRUJE. Během těch několika dní, co se u nás zotavovaly kočky po kastraci, se ukázalo, že jsou nádherně mazlivé, tak jsme upustili od záměru vrátit je zpět a budeme jim hledat domovy. Bílomourka je Mau, bíločerná Mendy a dvě krásně šedé kočičky Missi a Sissi. 30.3.2018 - Mau je krásná, mazlivá kočička, s ostatními kočkami vychází dobře. 14.4.2018 - Mau odjela do nového domova z X.umísťovací výstavy. Domov našla v Jihlavě, bude bydlet v domku, kde na ni čeká kočička.

Další fotky zde.

Mau byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla Lenka S. Děkujeme!


Zprávy z nového domova:

14.4.2018
Dobrý večer,
Mau jsem si v pořádku dovezla domů, byla cestou moc hodná. Obyvák měla pár hodin pro sebe, kočičky jsem pomalinku začala seznamovat. Mau naprosto v klidu, moje Rozárka na ní zatím syčí, Mau jí odpovídá stejně, ale je v klidu, sedí si na svým a Rozárka obča jen tak obšlapuje okolo. Rozárka je rozhozená, to je vidět, a když se hnu z místnosti, peláší za mnou. Nechce tam být s Mau sama, ale je to na holky brzy, tak snad z nich budou kámošky. Navíc asi cítí i ze mě, že jsem nervózní.
Mau se nechá drbkat, krásně přede a dokonce se u toho válí po zádech a ukazuje bříško :-) Chrupkala skoro celý den, asi toho na ní bylo moc.
U.

cam01227-1-.jpg16.4.2018
Dobrý den,
tak holky už na sebe nesyčí, respektive Rozárka na Mau.
Vypadá to, že Rozárka by si ráda hrála a honí Mau po domě. Ta o kontakt evidentně nestojí. Když jí Rozárka zažene do kouta, tak pak Mau syčí. Bohužel to vypadá, že jsem se unáhlila a měla jsem si od někoho vzít koťátko, holky by si pak rozuměly. Tady to vypadá, že Rozárka za chvíli Mau umoří a budou otrávené obě dvě. Mau je velmi klidná a submisivní kočička a chce mít svůj klid. To moje torpédo jí pěkně prudí.
U.

KOČKY SOS:
Mau je u Vás strašně krátce, 3 dny nestačí na to, aby bylo všechno jak má být. Musíte být trpělivá.
Podle mě je to tak, že Rozárce chyběl kočičí kamarád, je nevybouřená a chce si hrát. Ale Mau je v novém prostředí, ještě si nezvykla, navíc je to pro ni už druhá změna ve velmi krátké době, představte si, že žila venku, s minimem jídla, pak se dostala k nám, byla v karanténě, na kastraci, pak na výstavě, teď u Vás ... toto všechno je stres, se kterým se potřebuje kočička vyrovnat a potřebuje od Vás čas.
Pokud se Vám zdá, že Rozárka už ji zlobí moc, tak je třeba na pár hodin oddělte a Mau zavřete do jiné místnosti, aby si odpočinula. Pošleme Vám protistresové kozlíkové obojky, které by kočičkám měly pomoci se zklidnit ...
Naďa Tomalová

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář