Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pihulka

15. 9. 2018

pihulka350.jpgKočka,kastrovaná,  nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Mikulčice

14.5.2017 - Dnes v Hovoranech našel pan Adam na hnoji dvě živá koťata! Vzal je k sobě domů, ale mají asi 2 týdny, musí se krmit pravidelně stříkačkou a tak jsme je přijali k nám. Jsou to kočičky Mikulka a Pihulka.
1.9.2017 - Pihulka vyrostla, je zdravá, očkovaná a může do nového domova. Pihulka je krásná dlouhosrstá slečna. Vyklubal se z ní veliký mazel a neustále vyhledává něčí společnost, ať už kočičí nebo lidskou. Pihulka miluje maso a lidské jídlo a nejraději si hlídá hrnce na sporáku a kontroluje, co se vaří. 15.9.2018 - Pihulka odjela z Kyjova do nového domova, do Velešovic, do bytu, kde na ni čeká kocourek.

Další fotky zde.

Pihulka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla  Michaela Klásková. Děkujeme!


Zprávy z nového domova:

25.9.2018
Pihulka je už u nás, jako by tam patřila vždy, chvilkama je trošku ostražitá a lekavá, ale jenom když objeví něco, co ještě neznala. Náš kocourek se do ní naprosto zamiloval a pronásleduje ji jako stín na každém kroku. Vzájemně se doplňují a jsou stále v pohybu ( lítají po celém bytě jako vichřice, je s nimi ohromná legrace ). Zatím spolu pelíšek nesdílí, ale mají se rádi - nesyčí na sebe a jsou pořád spolu. Až se mně je podaří zachytit někdy v klidu, pošlu pár foteček.
 

byli-odchyceni-a-mazleni--1-.jpg9.10.2018
Dobrý den,
Pihulka už u nás bude měsíc a daří se jí dobře. Zvykla si báječně, i když si myslím, že jí chvilkami chybí smečka kočiček, na které byla zvyklá od malička, ale to se jí snažíme vynahradit intenzivnější hrou a lovením a všechny chmury jsou rázem pryč. S Rokyškem se snáší dobře, někdy to jsou parťáci a někdy si vjedou do kožíšků. Hlavně, když chtějí oba tu stejnou hračku nebo ten stejný pelíšek a nebo musí oba na záchůdek a vyberou si zrovna ten jeden ačkoli mají 3 - no praví puberťáčci. Je s nimi legrace.
Mají neomezený pohyb po celém bytě, takže tady mají spoustu schovávaček na číhání, různých prolézaček, pelíšků, tunelů a dokonce  pochodují nad našimi hlavami po trámech a odtud nás pozorují.
Pihulka už ochutnala  kočičí pamlsky a některé jí opravdu chutnají, hlavně ty z lososa. Jinak papá stále jenom maso, zdá se mně, že ta její strava je hrozně jednotvárná, ale kapsičky a konzervičky nechce. Snažím se jí do papání zamíchat i trochu zeleniny - s mrkví problém nemá, ale hrášek vždy srovná vzorně na jednu hromádku a nechá na talířku - je to sranda. Koupila jsem jí i vitamínovou pastu, aby měla i trochu jiných živin a tu bez problémů baští.
Mohla byste mně, prosím, napsat na jaké granulky byla zvyklá, protože ty co máme nechce.
Máme doma dvě nádherné kočičky a pevně věřím, že se mezi Pihulkou a Rokyšekm jednou vytvoří pouto a budou si olizovat vzájemně kožíšky a budou nerozlučná dvojka.:-) Zatím se jen očuchávají a mají od sebe určitý odstup, ale je to každým dnem lepší. Připojuji pár fotek, s pozdravem
Eva s celou rodinou i tou kočičí 

11.3.2019
Dobrý den,
za pár dní to bude už 1/2 roku, co jsme si dovezli  domů Pihulku. Daří se jí dobře (nebo alespoň si to myslíme), je to naše umazlené sluníčko. S Rokyškem jsou parťáci na lumpárny i na vzájemné čištění kožíšků. Mají se moc rádi a jsou stále spolu. Většinou se spojí a zlobí našeho kocoura Mikeše ( je to asi 8letý, venkovní kocour, který žije na ulici, jenom se k nám přijde nabaštit, ohřát, vyspat a nebo když má nějakou bolístku, abychom ho odvezli na veterinu a zase jde hlídat svůj rajon), ale ten si s nimi hravě poradí, je zocelený venkovníma bitkama, ale nikdy jim neublížil ba naopak má je moc rád a vždy se nimi vítá.

hlavni-kontrolorka.jpgPihulka stále jí jenom masíčko a kontroluje hrnce - dokonce si už uškvařila konečky vousků. Zdá se mně, že jí málo, oproti těm kocourům. Nejprve jsme ji museli trošku omezovat, ale teď je taková malá ďobalena. Asi jsme ji pořádně rozmazlili.:-) Jednu dobu při jídle začala ustupovat kocourům, tak jsme to museli řešit a pořídili jsme jí vlastní jídelní stoleček a vše je OK. Vůbec nechce žádné vnitřnosti ( srdíčka, žaludky atd) ani syrové ani vařené - prostě jenom masíčko, domácí šunku ( tu jí vaří náš táta) a pamlsky VITAKRAFT (CAT YUMS) měkké polštářky s lososem.
Jenom jí asi chybí zahrádka, zima je dlouhá, kdy nemůže courat ani na balkon, tak se jí musíme víc věnovat než Rokyškovi.
Snad už bude brzy teplo a vytvoříme jim zase ten balkonový ráj a budou tam moci být, kdy se jim zachce. I přes zimu  je tam na chvilku pouštíme (neměli jsme to srdce je nechat celou zimu zavřené v bytě) a Pihulce se hrozně líbil sníh ( Rokyškovi vůbec), řádila v něm jako malá vichřice. Teď tady sedí u mne a pozoruje jestli píšu jenom samou pravdu:-):-)
Všechny vás pozdravuji a vážím si práce, kterou děláte
Eva a celá rodina i ta kočičí

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrášek vzorně srovnaný na okraj talířku,

(Renata Žaludová, 16. 10. 2018 22:51)

to znám, to dělávala moje první kočička Penelopa. Jako by byla chtěla říci "tohle si sněz sama!"
Těm svým nynějším třem už pro jistotu nic s hráškem nenabízím.

Měj se krásně,Pihulko!

(Daniela se svou kočkopartou, 16. 9. 2018 14:26)

Měj i krásný život u hodných lidiček,jsi nádherná kočanda!

Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Eva + Pihulka, 17. 9. 2018 9:06)

Dobrý den paní Danielo a kočkoparto,
Pihulka není jenom krásná, ale i úžasná, hodná a milá. V novém domově si zvyká báječně, vůbec se nebojí a už šmejdí po celém bytě a objevuje vše nové. Pan domácí - kocourek - na ni ještě trochu syčí, ale neútočí, tak si myslíme, že ho to za pár dní přejde a budou skvělá parta na lumpárny :D

Re: Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Eva + Pihulka + Rocky, 25. 9. 2018 15:24)

Pihulka je už u nás, jako by tam patřila vždy, chvilkama je trošku ostražitá a lekavá, ale jenom když objeví něco, co ještě neznala. Náš kocourek se do ní naprosto zamiloval a pronásleduje ji jako stín na každém kroku. Vzájemně se doplňují a jsou stále v pohybu ( lítají po celém bytě jako vichřice, je s nimi ohromná legrace ). Zatím spolu pelíšek nesdílí, ale mají se rádi - nesyčí na sebe a jsou pořád spolu. Až se mně je podaří zachytit někdy v klidu, pošlu pár foteček.:D

Re: Re: Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Kočky SOS, 25. 9. 2018 16:42)

To je super!
Pište nám prosím na email kocky.sos@seznam.cz kam můžete přidat i fotky.
Děkujeme!