Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pihulka

15. 9. 2018

pihulka350.jpgKočka,kastrovaná,  nar. 5/2017
Umístění:
depozitum Mikulčice

14.5.2017 - Dnes v Hovoranech našel pan Adam na hnoji dvě živá koťata! Vzal je k sobě domů, ale mají asi 2 týdny, musí se krmit pravidelně stříkačkou a tak jsme je přijali k nám. Jsou to kočičky Mikulka a Pihulka.
1.9.2017 - Pihulka vyrostla, je zdravá, očkovaná a může do nového domova. Pihulka je krásná dlouhosrstá slečna. Vyklubal se z ní veliký mazel a neustále vyhledává něčí společnost, ať už kočičí nebo lidskou. Pihulka miluje maso a lidské jídlo a nejraději si hlídá hrnce na sporáku a kontroluje, co se vaří. 15.9.2018 - Pihulka odjela z Kyjova do nového domova, do Velešovic, do bytu, kde na ni čeká kocourek.

Další fotky zde.

Pihulka byla adoptována na dálku - její adoptivní rodinou byla  Michaela Klásková. Děkujeme!


Zprávy z nového domova:

25.9.2018
Pihulka je už u nás, jako by tam patřila vždy, chvilkama je trošku ostražitá a lekavá, ale jenom když objeví něco, co ještě neznala. Náš kocourek se do ní naprosto zamiloval a pronásleduje ji jako stín na každém kroku. Vzájemně se doplňují a jsou stále v pohybu ( lítají po celém bytě jako vichřice, je s nimi ohromná legrace ). Zatím spolu pelíšek nesdílí, ale mají se rádi - nesyčí na sebe a jsou pořád spolu. Až se mně je podaří zachytit někdy v klidu, pošlu pár foteček.
 

byli-odchyceni-a-mazleni--1-.jpg9.10.2018
Dobrý den,
Pihulka už u nás bude měsíc a daří se jí dobře. Zvykla si báječně, i když si myslím, že jí chvilkami chybí smečka kočiček, na které byla zvyklá od malička, ale to se jí snažíme vynahradit intenzivnější hrou a lovením a všechny chmury jsou rázem pryč. S Rokyškem se snáší dobře, někdy to jsou parťáci a někdy si vjedou do kožíšků. Hlavně, když chtějí oba tu stejnou hračku nebo ten stejný pelíšek a nebo musí oba na záchůdek a vyberou si zrovna ten jeden ačkoli mají 3 - no praví puberťáčci. Je s nimi legrace.
Mají neomezený pohyb po celém bytě, takže tady mají spoustu schovávaček na číhání, různých prolézaček, pelíšků, tunelů a dokonce  pochodují nad našimi hlavami po trámech a odtud nás pozorují.
Pihulka už ochutnala  kočičí pamlsky a některé jí opravdu chutnají, hlavně ty z lososa. Jinak papá stále jenom maso, zdá se mně, že ta její strava je hrozně jednotvárná, ale kapsičky a konzervičky nechce. Snažím se jí do papání zamíchat i trochu zeleniny - s mrkví problém nemá, ale hrášek vždy srovná vzorně na jednu hromádku a nechá na talířku - je to sranda. Koupila jsem jí i vitamínovou pastu, aby měla i trochu jiných živin a tu bez problémů baští.
Mohla byste mně, prosím, napsat na jaké granulky byla zvyklá, protože ty co máme nechce.
Máme doma dvě nádherné kočičky a pevně věřím, že se mezi Pihulkou a Rokyšekm jednou vytvoří pouto a budou si olizovat vzájemně kožíšky a budou nerozlučná dvojka.:-) Zatím se jen očuchávají a mají od sebe určitý odstup, ale je to každým dnem lepší. Připojuji pár fotek, s pozdravem
Eva s celou rodinou i tou kočičí 

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrášek vzorně srovnaný na okraj talířku,

(Renata Žaludová, 16. 10. 2018 22:51)

to znám, to dělávala moje první kočička Penelopa. Jako by byla chtěla říci "tohle si sněz sama!"
Těm svým nynějším třem už pro jistotu nic s hráškem nenabízím.

Měj se krásně,Pihulko!

(Daniela se svou kočkopartou, 16. 9. 2018 14:26)

Měj i krásný život u hodných lidiček,jsi nádherná kočanda!

Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Eva + Pihulka, 17. 9. 2018 9:06)

Dobrý den paní Danielo a kočkoparto,
Pihulka není jenom krásná, ale i úžasná, hodná a milá. V novém domově si zvyká báječně, vůbec se nebojí a už šmejdí po celém bytě a objevuje vše nové. Pan domácí - kocourek - na ni ještě trochu syčí, ale neútočí, tak si myslíme, že ho to za pár dní přejde a budou skvělá parta na lumpárny :D

Re: Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Eva + Pihulka + Rocky, 25. 9. 2018 15:24)

Pihulka je už u nás, jako by tam patřila vždy, chvilkama je trošku ostražitá a lekavá, ale jenom když objeví něco, co ještě neznala. Náš kocourek se do ní naprosto zamiloval a pronásleduje ji jako stín na každém kroku. Vzájemně se doplňují a jsou stále v pohybu ( lítají po celém bytě jako vichřice, je s nimi ohromná legrace ). Zatím spolu pelíšek nesdílí, ale mají se rádi - nesyčí na sebe a jsou pořád spolu. Až se mně je podaří zachytit někdy v klidu, pošlu pár foteček.:D

Re: Re: Re: Měj se krásně,Pihulko!

(Kočky SOS, 25. 9. 2018 16:42)

To je super!
Pište nám prosím na email kocky.sos@seznam.cz kam můžete přidat i fotky.
Děkujeme!