Jdi na obsah Jdi na menu
 


Snížek

19. 8. 2017

snizek3-a.jpgNa FB ve skupině Kočkaři a kočky aneb milujeme Kočky jsme před pár dny viděli příspěvek pana Romana Šrámka. Našel venku kočičku, začal ji krmit, zjistil, že není plachá a chtěl jí dát domov. Vzal ji na veterinu a tam se dozvěděl, že kočička, které začal říkat Snížek má asi 5 let, venku už asi žije nějakou dobu a není v nejlepším zdravotním stavu a co hůř - má nádor na mléčné žláze.

Moc rád by dal Snížkovi šanci, ale operace přesahuje jeho finanční možnosti.
Ve skupině se zvedla vlna solidarity a lidé se rozhodli Snížkovi na operaci přispět.
Řekli jsme si, že i my bychom mohli spolu s vámi pomoci a nabídli jsme panu Romanovi, že pokud dá kočce domov, operaci zařídíme a věříme, že Snížkovi společně s vámi všemi pomůžeme.

Kočička Snížek je už u nás a v pondělí pojedeme na veterinu. Kdo by chtěl pomoci a dát kočičce šanci na pěkný domov u pana Romana, může poslat svůj příspěvek na operaci na náš transparentní účet č. 2600773655/2010 nebo běžný účet č. 177627810/0600 a do poznámky napište "Snížek"
Děkujeme!

21.8.2017
Kočička Snížek byla dnes na operaci nádoru mléčné žlázy.
sn270.jpg
Mimo to byla provedena i kastrace - byla odstraněna děloha, která byla plná hnisu. Jedná se o zánět, který nekastrované kočky mívají často a je pro kočku velmi bolestivý. Této bolesti přikládáme i to, že kočička je u nás od soboty a skoro nic nejedla. Ale dnes, asi 8 hodin po operaci je jak vyměněná, má chuť k jídlu a i přes tu hrozitánskou jizvu je v evidentně lepší náladě a ulevilo se jí. Už si dala misku kuřecího masa a misku Nueva s vývarem. Držte jí palce!
Příspěvek na operaci Snížka můžete poslat na náš transparentní účet č. 2600773655/2010 nebo běžný účet č. 177627810/0600 a do poznámky napište "Snížek"
Děkujeme!

27.8.2017
Jak se daří Snížkovi?

Kočička Snížek je po operaci, kdy se odstraňovala celá mléčná lišta. Daří se jí dobře, má chuť k jídlu, ale bohužel - histologický nález je pozitivní a Snížka čeká ještě další operace - musí se odstranit i druhá mléčná lišta. Druhá operace se provede cca za 2 týdny, až bude první jizva dobře zhojená.
Držte Snížkovi palce, bude to potřebovat. Fakturu i histologický nález najdete v albu fotek.

snizek270.jpg1.9.2017
Včera se kočička zhoršila, přestala baštit
a dnes ráno jsme jeli na veterinu, zůstala tam přes den, vykapala jí infúze a odebrala se krev (ledviny, játra) a testy jsou v pořádku.
Pozdě odpoledne jsme pro Snížka jeli, po návratu si dala půl kapsičky a spinká. Tak doufáme, že už bude jen dobře.

5.9.2017
Kočička Snížek byla dnes znovu na kontrole, moc se jí nechce baštit a tak dostala injekci na podporu chuti k jídlu, druhá operace je zatím odložena.

15.9.2017
Kočička Snížek je po druhé operaci, dnes jí byla odstraněna druhá mléčná lišta. Začátkem září se její stav zhoršil, přestala baštit a musela na infuze. Stav se ale upravil a tak dnes mohla na druhou operaci.
Histologický nález je sice pozitivní, ale věříme, že po operacích, kdy byly odstraněny obě mléčné lišty s nádorky, si bude ještě Snížek spokojeně užívat nového domova, který ji čeká v Ostravě.

Další fotky zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Operace

(Jitka, 27. 8. 2017 18:16)

Snížečku, držíme ti moc a moc palce, ať všechno dobře dopadne a můžeš prožít plnohodnotný život u hodných lidí i penízky už jsme na operaci poslali. Věříme, že to zvládneš. Hodně štěstí.

Ať je krásná kočička s krásným jménem zdravá!

(Iveta, 22. 8. 2017 12:23)

Hodně štěstí, zdraví a lásky kočičko!